Zmarzlik złapał luz. "Żarcik" po wygranej. Dziennikarz aż dopytał [WIDEO]

- Co? Jaka presja? - żartował Bartosz Zmarzlika z zadającego mu pytania dziennikarza. Polak wygrał w Gorican i jest liderem klasyfikacji generalnej o walce o tytuł indywidualnego mistrza świata.

To było polski wieczór w Gorican! Bartosz Zmarzlik był pierwszy, a Maciej Jankowski drugi w sobotnim GP Chorwacji na inaugurację sezonu 2022 żużlowego Grand Prix. Dla Zmarzlika to już 16. triumf w zawodach Grand Prix. 

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Bartosz Zmarzlik wygrał GP Chorwacji

Zwycięstwo w Gorican jest tym cenniejsze, że w ostatnich latach można było mówić o klątwie w kontekście Zmarzlika i inaugurujących zawodów Grand Prix. W czterech ostatnich latach dwukrotny mistrz świata odpadał w półfinale.

Tym razem było inaczej. Najpierw Polak wygrał swój bieg półfinałowy, dzięki czemu miał pierwszeństwo przy wyborze pola w finale. Zdecydował się na drugie. W decydującym biegu, który musiał zostać powtórzony ze względu na upadek Mikkel Michelsena, również nie dał rywalom żadnych szans. Zmarzlik wystrzelił ze startu, nie pozwolił, aby wyjechał przed nim startujący z pierwszego pola Janowski, a później prowadził pewnie od startu do mety.

Bartosz Zmarzlik rozbraja szczerością. "Co? Jaka presja?"

Po finale doszło do krótkiego dialogu pomiędzy Zmarzlikiem a jednym z dziennikarzy.

- Czy czułeś presję, żeby wybrać odpowiednie pole startowe w finale? - zapytano polskiego żużlowca

- Co? - odpowiedział Polak.

- Czy czułeś presję, żeby wybrać odpowiednie pole startowe w finale? - powtórzył dziennikarza

- Jaka presja?... Żartuję... W ogóle o tym nie myślę. Po prostu robię swoją robotę, bo kocham żużel -opowiedział Zmarzlik z rozbrajającą szczerością. Całość można zobaczyć poniżej:

Bartosz Zmarzlik zdobył 20 punktów za zwycięstwo w Gorican i jest liderem klasyfikacji o tytuł indywidualnego mistrza świata. Tuż za nim jest Maciej Janowski. Kolejne zawody odbędą się 14 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Klasyfikacja generalna Grand Prix na żużlu 2022:

  • 1. Bartosz Zmarzlik (Polska) -  20 pkt
  • 2. Maciej Janowski (Polska) - 18
  • 3. Mikkel Michelsen (Dania) -  16
  • 4. Anders Thomsen (Dania) - 14
  • 5. Leon Madsen (Dania) - 12
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.