Oficjalnie: Żużlowe GP w nowym kanale. "Pokażemy wszystkie wyścigi"

Discovery Sports Events nabyło prawa do transmisji wszystkich rund Speedway Grand Prix. Zawody, które odbędą się w Polsce będą transmitowane na ogólnodostępnym kanale TTV, ale wszystkie pozostałe tylko w pakiecie Eurosport na platformie streamingowej Player. Dostęp będzie kosztował 15 złotych.

Kilka tygodni temu Discovery Sports Events poinformowało o podpisaniu historycznego kontraktu z Międzynarodową Federacją Motocyklową (FIM). W jego ramach amerykański gigant medialny nabył prawa do transmisji wszystkich rozgrywek organizowanych przez federację - SGP (FIM Speedway Grand Prix), SGP2 (FIM Speedway U21 World Championship), SGP3 (FIM Speedway U16 World Championship), SON (FIM Speedway of Nations) oraz SWC (FIM Speedway World Cup).

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Wiadomo już, co z transmisjami SGP. Polskie rundy dostępne za darmo

Dotychczas nie było jednak wiadomo, na jakich dokładnie kanałach będą dostępne transmisje żużlowe. Wszystko stało się jasne dopiero w poniedziałek. Jak poinformowało Discovery Sports Events żużel będzie kolejnym obok skoków narciarskich filarem wzbogacanej cały czas oferty sportowej Playera.

Rosja w 2018 roku wygrała zawody Speedway of Nations. W środku Artiom Łaguta (w białej czapce)PZM odrzuca wnioski Rosjan. Chcieli zmienić barwy

Za pakiet pozwalający oglądać wszystkie transmisje żużlowe będzie trzeba zapłacić 15 złotych. Zawody rozgrywane w Polsce będą jednak dostępne za darmo w ogólnodostępnym kanale TTV. Dotyczy to przede wszystkim rund Speedway Grand Prix - w Warszawie (14 maja), Gorzowie Wielkopolskim (25 czerwca) i Toruniu (1 października). 

- Od teraz kibice żużla będą mogli oglądać najbardziej elitarne zawody w swojej ukochanej dyscyplinie, gdziekolwiek i kiedykolwiek chcą, na ekranie telewizora, komputera, tabletu albo smartfona. Wszystkie polskie rundy będzie można zobaczyć w TTV, cały cykl dostępny będzie w Playerze. Pokażemy tam wszystkie wyścigi, również te z niższych serii. Planujemy też dodatkowe transmisje, ujęcia z parku maszyn i wiele innych - przekazała Dorota Żurkowska, członek zarządu grupy TVN Discovery.

Zbigniew BoniekZbigniew Boniek o zawieszeniu Rosjan: Krzywdzący populizm

Tegoroczne Speedway Grand Prix rozpocznie się od rywalizacji w Gorican w Chrowacji. Te zawody odbędą się już 30 kwietnia. 

Więcej o: