TVN walczy o prawa do transmisji. Wielka impreza. "Porozumienie blisko"

Słabsza dyspozycja polskich skoczków narciarskich w kończącym się sezonie Pucharu Świata wcale nie zniechęciła władz stacji TVN do starania się o pokazywanie kolejnych wielkich imprez sportowych. Coraz więcej wskazuje na to, że niebawem widzowie będą mogli obejrzeć żużlowe Grand Prix na PGE Narodowym.

Według najnowszych informacji rozmowy na temat transmisji są na bardzo zaawansowanym etapie. Władze TVN są ponoć zdeterminowane do tego stopnia, że są gotowe przełożyć planowane na 14 maja główne wydanie Faktów na inną godzinę.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

PZM dąży do organizacji Grand Prix na PGE Narodowym

Warunkiem, który umożliwi transmitowanie Grand Prix na antenie TVN jest rozegranie zawodów na PGE Narodowym. Tylko na tak dużym obiekcie możliwe jest przygotowanie odpowiedniej oprawy, dlatego też jeśli wydarzenie ostatecznie zostanie rozegrane w innym miejscu, wówczas TVN ma się wycofać z pokazywania turnieju.

Władze Polskiego Związku Motorowego ogłosiły już, że dobrowolnie nie zrezygnują z możliwości odwołania zawodów. Na ten moment jedynymi okolicznościami, które mogłyby doprowadzić do odwołania turnieju z PGE Narodowego byłyby decyzje rządu w sprawie organizacji na stadionie punktu przyjęć uchodźców, szpitala dla poszkodowanych Ukraińców lub powrót szpitala covidowego. Każdy z tych scenariuszy jest jednak mało prawdopodobny.

Transmisja w TVN okazją dla żużla

Możliwość transmitowania żużlowego Grand Prix na antenie TVN byłoby niewątpliwie świetną informację dla tej dyscypliny. Choć cieszy się ona w naszym kraju sporą popularnością, rzadko można było ją oglądać na ogólnodostępnych kanałach. Od 2022 prawa do transmitowania Grand Prix na żużlu ma Discovery, do którego należy TVN. Standardowo zawody będzie można obejrzeć na Eurosporcie. 

Więcej o: