Ukochany klub Bońka uzyska pomoc od spółki Skarbu Państwa. Trampolina finansowa

Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz mogą niebawem zyskać nowego sponsora. Wesprzeć ich planuje Bank Pocztowy. Ekipa z Bydgoszczy może w ten sposób zyskać finansową trampolinę do PGE Ekstraligi.

Polonia Bydgoszcz jest jednym z najbardziej zasłużonych dla żużla klubów w Polsce. Siedmiokrotnie sięgała po mistrzostwo, a jej wychowankiem jest Tomasz Gollob, jeden z najlepszych sportowców w historii dyscypliny. Miłośnikiem Polonii jest zaś Zbigniew Boniek, który doradza Jerzemu Kanclerzowi.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Ambitne plany Polonii

Prezes Polonii ma ambitne plany na odbudowę potęgi bydgoskiego klubu. W chwili, gdy obejmował Polonię, zajmowała ona przedostatnie miejsce w najniższej klasie rozgrywkowej, a od 2019 r. występuje na zapleczu PGE Ekstraligi. W najbliższym czasie chce jednak wrócić do elity.

Pomóc mają transfery, których klub z Bydgoszczy przeprowadził w ostatnim czasie. Jesienią kadrę Polonii zasilili Matej Zagar, Kenneth Bjerre i Adrian Miedziński. Kibice pokładają także nadzieje w ledwie 16-letnim Wiktorze Przyjemskim, wielkim żużlowym talencie.

Bank Pocztowy ma być sponsorem Polonii Bydgoszcz

Zdaniem ekspertów walka o awans do PGE Ekstraligi w obecnym sezonie rozegra się między Abramczyk Polonią Bydgoszcz i Stelmet Falubazem Zielona Góra, czyli ubiegłorocznym spadkowiczem. Już podczas zimowej przerwy w Bydgoszczy zaczęto przygotowania toru do poziomu wymaganego na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Interia informuje, że do grona sponsorów bydgoskiego klubu ma dołączyć Bank Pocztowy. Dla klubu może okazać się to nieocenione wsparcie. Za przykład podaje się Unię Tarnów, która rozwinęła się głównie dzięki pomocy ze strony innej spółki Skarbu Państwa, czyli Grupy Azoty. Czy podobnie będzie z Polonią?

Więcej o: