TVP pokaże ukochany sport Polaków. Transmisje są już niemal pewne

Telewizja Polska walczy o to, aby na antenę TVP Sport wrócił żużel na najwyższym poziomie. Wiele wskazuje na to, że stacja będzie transmitować indywidualne mistrzostwa Europy, które są przedsionkiem cyklu Grand Prix.

Z racji niesłabnącej popularności żużla w Polsce nie dziwi fakt, że największe polskie kanały sportowe toczą walkę o to, kto będzie pokazywał najważniejsze imprezy w tym sporcie. Takową przegrywało ostatnio TVP Sport, które transmitowało mnie istotne imprezy, jak chociażby Kryterium Asów czy sparingi reprezentacji Polski. Okazuje się, że już wkrótce wielki żużel może wrócić do anteny państwowego nadawcy. 

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

TVP Sport coraz pokazywania indywidualnych mistrzostw Europy

Jak podał Onet, TVP Sport jest bliski porozumienia ws. transmitowania indywidualnych mistrzostw Europy. Według informacji portalu negocjacje są zaawansowane i pozostaje jedynie akceptacja umowy ze strony zarządu TVP. Ta wydaje się być przesądzona, bo kontrakt jest korzystny dla obu stron. 

Edward Miszczak podczas konferencji zapowaidającej jesienną ramówkę TVN TVN pokaże kolejną dyscyplinę sportu? Polacy ją kochają. Miszczak: Przygotowujemy się

Jak dotąd indywidualne mistrzostwa Europy były transmitowane przez Eurosport, ale w tym roku na antenie tej stacji pokazywane będzie Grand Prix, a więc najbardziej prestiżowa impreza w świecie żużla. W związku z tym Eurosport nie będzie aż nadto zabiegać o to, aby utrzymać prawa do pokazywania mistrzostw europy. 

Indywidualne mistrzostwa Europy (SEC) to bezpośrednie zaplecze Grand Prix. Zwycięzca cyklu uzyskuje awans do Grand Prix w przyszłym roku. W 2021 roku zwycięzcą był Mikkel Michelsen. Pewni udział w IME są Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Patryk Dudek, Piotr Pawlicki oraz Daniel Bewley. Stawka zostanie uzupełniona o zawodników, którzy wywalczą sobie to w eliminacjach. 

  • 02.07 - 1. finał SEC
  • 06.08 - 2. finał SEC 
  • 03.09 - 3. finał SEC 
  • 23.09 - 4. finał SEC 
Więcej o: