Kacper Gomólski zdradził, że otrzymał propozycję ustawienia meczu! "Szanujmy się"

Niecodzienna sytuacja w polskim żużlu! Zawodnik ROW-u Rybnik otrzymał na Instagramie propozycję sprzedania meczu. "160 tysięcy i 30 tysięcy za jeden mecz jest twoje" - czytamy w opublikowanym zdjęciu.

Wiele razy mówiło się o sprzedaży meczów i innych aferach korupcyjnych, które niestety towarzyszom sportowej rywalizacji. Zaskakującą propozycję otrzymał Kacper Gomólski, na co dzień zawodnik ROW-u Rybnik, który występuje w polskiej eWinner 1. Lidze. Żużlowiec mógł odpuścić spotkanie z Arged Malesą TŻ Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Taką propozycję otrzymał od jednego z użytkowników na Instagramie.

Zobacz wideo Co będzie z sezonem żużlowym w obliczu pandemii koronawirusa?

- Mam super ofertę. Między nami wszystko, nawet byśmy mogli się zobaczyć, operuje dużymi stawkami obstawianiem zdarzeń sportowych, żużlowiec nie zarabia dużych pieniędzy, czasem w meczach można Np postawić Kacper Gomólski -8,5pkt + 8,5 pkt pojechał byś słabszy mecz ale Rybnik by wygrał Np ze słabszą drużyną w tabeli ja bym postawił ze nie zdobędziesz tylu punktów obstawił bym za 100 tys 100x1,80 kurs = - podatek około 160 tys i 30 tysięcy za 1 mecz jest twoje - napisał do Gomólskiego w wiadomości prywatnej jeden z użytkowników. Wiadomość została przedstawiona w oryginalnej wersji.

Z treści wiadomości wynika, że jej autor chciał postawić indywidualny wynik żużlowca oraz wytypować zwycięzcę całego spotkania. W tym przypadku kwestią do ustalenia byłoby czy Kacper Gomólski zdobędzie więcej niż 8,5 pkt lub mniej. W zależności od sytuacji zawodnik musiałby dostosować swój styl jazdy do umówionego zakładu. Niektóre zakłady bukmacherskie dają możliwość typowania tego rodzaju wyników także w innych sportach, np. w piłce nożnej można postawić czy dana drużyna w meczu strzeli więcej niż jednego, dwa, trzy lub więcej goli. 

Żużlowiec najpierw otrzymał propozycję gotówki, a potem hejt. "Szanujmy się wszyscy!"

W następnej wiadomości składający Gomólskiemu ofertę zaproponował mu jeszcze inną formę współpracy. - Prowadzę firmę elektryczną i swój podatek mógłbym odprowadzać i zostać twoim sponsorem - napisał na Instagramie. 

Zdjęcia wiadomości prywatnych skierowanych do Kacpra Gomólskiego, żużlowca ROW Rybnik. Źródło: InstagramZdjęcia wiadomości prywatnych skierowanych do Kacpra Gomólskiego, żużlowca ROW Rybnik. Źródło: Instagram https://instagram.com/ginger__44?utm_medium=copy_link

Ostatecznie ROW Rybnik w ramach 12. kolejki eWinner 1. Ligi przegrał z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 42:48. Tym samym ostrowianie sięgnęli po bardzo ważny w walce o play-offy punkt bonusowy. Kacper Gomólski wystąpił w trzech biegach, zdobywając trzy punkty. Po zakończonym spotkaniu użytkownik ponownie odezwał się do żużlowca. - Co tu dużo mówić. Ty rura ku***o. Ruda. Świetny zawodnik jesteś, wręcz zaj****y - czytamy na relacji Gomólskiego.

Zdjęcia wiadomości prywatnych skierowanych do Kacpra Gomólskiego, żużlowca ROW Rybnik. Źródło: InstagramZdjęcia wiadomości prywatnych skierowanych do Kacpra Gomólskiego, żużlowca ROW Rybnik. Źródło: Instagram https://instagram.com/ginger__44?utm_medium=copy_link

Kacper Gomólski po opublikowaniu opisanych materiałów na swojej instagramowej relacji dodał wpis od siebie, w którym skrytykował tego rodzaju wykroczenia propagując zdrową, sportową rywalizację. - Każdy sportowiec robi wszystko, by piąć się ku górze. Każde zwycięstwo cieszy i buduje! Każda porażka uczy pokory i motywuje do większej pracy. Jednak ludzie! Nie można robić takich rzeczy. Szanujmy się wszyscy! Życzę miłej nocy i trzymajcie kciuki za to, bym wrócił do formy - napisał zawodnik ROW-u Rybnik

Luke Prokop, hokeista NHLPrzełom! Luke Prokop: Już nie boję się ukrywać, kim jestem

Z powodu przegranej w poniedziałkowym starciu ROW Rybnik utracił pozycję lidera 1. ligi żużla na dwie kolejki przed końcem sezonu. Kolejnym przeciwnikiem zespołu Marka Cieślaka będzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Nie wiadomo również, co wydarzy się z użytkownikiem próbującym przekupić Gomólskiego. Jeżeli służby zainteresują się sprawą, konsekwencje tego czynu mogą być naprawdę poważne.  

Więcej o: