Nicki Pedersen pędził autem 205 km/h. Policja reaguje, a on się jeszcze tym chwali

Nicki Pedersen w gronie zatrzymanych przez polską policję za przekroczenie prędkości. Żużlowiec "pochwalił się" interwencją policji. Auto było prowadzone z prędkością 205 km/h.

Nie da się już zobaczyć zdjęcia opublikowanego na instagramowej relacji przez Nickiego Pedersena, jednak jest ono dostępne w sieci. W niedzielę zawodnik był w gronie GKM-u Grudziądz zatrzymanych przez polską policję za przekroczenie prędkości. "Zostaliśmy zatrzymani przez policję przy prędkości 205 km/h"  - podpisał zdjęcie legendarny żużlowiec.

Zobacz wideo Sterling, niekochane cudowne dziecko Anglii

Zachowanie żużlowca wywołało wiele kontrowersji, o czym dali do zrozumienia m.in. kibice. GKM Grudziądz uspokaja jednak, że ich zawodnik nie kierował pojazdu z taką prędkością. - Był jednym z pasażerów - powiedział redakcji WP SportoweFakty Marcin Murawski, prezes ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz. 

Nicki Pedersen przekroczył prędkość? Żużlowiec wstawia zdjęcie z interwencji policji, a klub tłumaczy

Nicki Pedersen obecnie "milczy" w mediach społecznościowych i nie opublikował żadnego sprostowania sytuacji. Wiadomo natomiast, że takiego zachowania nie popierają władze klubu żużlowego, nawet jeżeli to nie on prowadził zatrzymany pojazd. Prezes GKM-u Grudziądz podkreślił, że przekraczanie prędkości i łamanie przepisów ruchu drogowego nie jest popierane przez klub.

Wobec 44-latka zostaną wyciągnięte konsekwencje, jednak nie będą to żadne środki karne. - Skupiamy się w tej chwili na sporcie, na tym co czeka nas w piątek. Mamy bardzo ważne spotkanie i szereg problemów stricte sportowych do rozwiązania. O promowaniu bezpieczeństwa na drogach, o jakiejś akcji z udziałem Nickiego, by zmazać tę plamę, możemy pomyśleć później - podsumował Marcin Murawski.

Iga Świątek ocenia swoją grę. 'Zyskuję pewność siebie'Koniec! Iga Świątek odpadła z Wimbledonu! Miażdżące dwa sety rywalki

W piątek GKM Grudziądz będzie rywalizował z  eWinner Apatorem Toruń. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:30. Obecnie grudziądzki klub znajduje się na ostatnim miejscu PGE Ekstraligi z zaledwie czterema punktami na koncie oraz niechlubną statystyką siedmiu porażek. Apator Toruń znajduje się tylko jedno miejsce wyżej i ma o jeden punkt więcej.