Niebezpieczny wypadek podczas IMP. Zawodnik trafił do szpitala. "Adi, trzymaj się!"

Niebezpieczny wypadek na Indywidualnych Mistrzostwach Polski na żużlu. Żużlowiec w wyniku zderzenia opuścił tor na noszach!

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas piętnastego wyścigu Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu, które są rozgrywane w Bydgoszczy. Na pierwszym łuku trzeciego okrążenia zderzyli się Adrian Gała i Piotr Protasiewicz. Zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz wypadł z toru i z dużą siłą uderzył w bandę. Obrażenia były na tyle poważne, że medycy zdecydowali się przewieźć Gałę do szpitala na szczegółowe badania. 

Zobacz wideo Kicker wytknął błędy Hansiemu Flickowi. "Za bardzo obrósł w piórka"

Niebezpieczny wypadek na IMP w żużlu. "Adi, trzymaj się!"

Abramczyk Polonia Bydgoszcz opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać moment groźnego upadku obu zawodników. - Adi, trzymaj się! - napisał klub. Piotr Protasiewicz wstał z toru o własnych siłach, jednak sędzia wykluczył żużlowca Falubazu Zielona Góra z wyścigu.  

Na stadionie miejskim w Bydgoszczy rozgrywają się ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Następnie żużlowców czeka turniej finałowy, w którym do wygrania, poza medalem i pucharem, jest tzw. Czapka Kadyrowa - symboliczna nagroda przyznawana indywidualnemu mistrzowi Polski od 1963 roku. Zgodnie z zasadą finał zawodów rozgrywany jest na torze drużynowego mistrza Polski z poprzedniego sezonu. W 2020 roku złoty medal po raz trzeci z rzędu zdobyła Fogo Unia Leszno.