Kibice wściekli na sposób informowania o zakażeniu. Niefortunne oświadczenie klubu

W ostatnim czasie prawie codziennie otrzymujemy informacje o kolejnych zarażonych wśród żużlowców. Jeżeli takie tempo zakażeń się utrzyma, kluby przystąpią do rywalizacji w okrojonych składach.

Mecz 1. rundy PGE Ekstraligi między ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM a BETARD Spartą Wrocław został przełożony na 23 kwietnia. Pierwotnie miał się odbyć już w najbliższą sobotę, ale plany pokrzyżował koronawirus, który dopadł Mateusza Bartkowiaka, Kacpra Łobodzińskiego, Przemysława Pawlickiego oraz dwóch mechaników zespołu z Grudziądza.

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy"

Koronawirus utrudnia przygotowania do sezonu

To nie są jedyne przypadki zakażeń w ostatnim czasie. Dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie pozytywnego wyniku testu na COVID-19 u Jarosława Hampela (Motor Lublin), a w ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, że koronawirusa ma również Patryk Dudek z Falubazu Zielona Góra czy Jack i Chris Holderowie oraz Kamil Marciniec z eWinner Apatora Toruń. Mowa zatem o kluczowych zawodnikach w swoich ekipach.

Hubert GraczykWielki polski talent dostał powołanie od Anglików i od razu został bohaterem

Trzeba dodać, że najbardziej dotkliwie pandemię odczuli zawodnicy GKM. Izolacja trzech żużlowców powoduje, że grudziądzanie nie byliby w stanie skompletować składu, dlatego spotkanie ze Spartą Wrocław zostało przełożone. Kluczowy jest również fakt, że zawodnicy objęci kwarantanną nie mogą brać udziału w treningach oraz sparingach. To jest dodatkowym utrudnieniem dla drugiej ekipy z kujawsko-pomorskiego, czyli eWinner Apatora Toruń, który do pierwszego meczu w sezonie przygotowuje się bez swoich dwóch australijskich asów.

Każdy z wyżej wymienionych żużlowców musi się zmierzyć z 10-dniową kwarantanną. To oznacza, że Jarosław Hampel jest wykluczony z udziału w rozgrywkach do 7 kwietnia, czyli ominie inaugurację sezonu. Bracia Holderowie z Torunia mają spędzić czas w izolacji do 2 kwietnia. Wtedy zostaną powtórzone badania RT-PCR, które pozwolą stwierdzić czy będą mogli wziąć udział w pierwszym spotkaniu ligowym przeciw Falubazowi Zielona Góra. To z resztą czeka każdego z żużlowców wyjeżdżających na ekstraligowe tory.

Thomas Mueller po 13 latach odejdzie z Bayernu? Giganci chcą NiemcaThomas Mueller po 13 latach odejdzie z Bayernu? Giganci chcą Niemca

Absurdalne ogłoszenie w Grudziądzu

Co ciekawe, klub z Grudziądza spotkała krytyka za sposób ogłoszenia faktu, że jeden z ich zawodników jest zarażony COVID-19. GKM wrzucił na swój profil na Twitterze dość radosną grafikę i życzył powodzenia Przemysławowi Pawlickiego. Informowanie w ten sposób o zarażeniu nie spodobało się wielu osobom, a internauci zauważyli, że w ten sposób można ogłosić np. przedłużenie kontraktu lub inną radosną nowinę, a nie zakażenie COVID-19. Wyszło niefortunnie, co zobaczyć możecie poniżej:

Każdy klub PGE Ekstraligi jest zobowiązany do przeprowadzenia testów 48 godzin przed meczem. Dotyczy to nie tylko zawodników, ale wszystkich osób uczestniczących w meczu oraz uprawnionych do przebywania na stadionie. Wygląda na to, że przed nami bardzo trudny sezon, w którym to koronawirus może popsuć szyki zespołom występującym w najsilniejszej lidze świata.

Luka Modrić po meczu Chorwacja 1:0 Cypr; rekord pomocnika w kadrze narodowej. Źródło: InstagramLuka Modrić nie mógł powstrzymać łez. Niespodzianka od kolegów z reprezentacji