Żużlowiec zawieszony po hucznych urodzinach. "Czy wie, co zrobił, okaże się dopiero w sądzie"

Rafał K. został zawieszony w prawach zawodnika. Żużlowiec Moje Bermudy Stal Gorzów, będąc pod wpływem alkoholu, zakłócał porządek i obrażał funkcjonariuszy publicznych. - Nie chcemy kończyć kariery młodemu zawodnikowi - mój prezes Marek Grzyb.

Do interwencji policji doszło w trakcie świętowania urodzin przez Rafała K. 22-letni żużlowiec miał zakłócać porządek oraz ciszę nocną. Jak informuje Radio Gorzów, żużlowiec spotkał się we wtorek z władzami Stali Gorzów, które przekazały mu informację o swojej decyzji. 

Zobacz wideo Co będzie z sezonem żużlowym w obliczu pandemii koronawirusa?

Żużlowiec PGE Ekstraligi zawieszony. Co dalej z Rafałem K.?

- Rafał stawił się w klubie na spotkanie z zarządem i ze sztabem szkoleniowym. Najważniejsze jest to, że wie, co zrobił, albo jest po części świadomy tego, co się wydarzyło. Czy wie, co zrobił, okaże się dopiero w sądzie. Wykazał dużą skruchę. Jest to niestety błąd młodości, miał urodziny. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba się zastanowić, jakie pozytywy można wyciągnąć - powiedział w rozmowie z Radiem Gorzów prezes klubu Marek Grzyb. 

W trakcie interwencji funkcjonariuszy Rafał K. znieważył funkcjonariusza i naruszył jego nietykalność. K. został zatrzymany przez policję, a teraz stanie przed sądem. - Musieliśmy zareagować, ale nie zostawiamy Rafała samego - oznajmia prezes Grzyb. 

I dodaje: - Podjęliśmy decyzję ze sztabem szkoleniowym, że Rafał jest zawieszony do odwołania. Chcemy od razu uspokoić kibiców, że nie chcemy kończyć kariery młodemu i ambitnemu zawodnikowi. Ma wsparcie ze strony klubu, to nie była tylko rozmowa wychowawcza, ale też pewnego rodzaju kredyt.

Moje Bermudy Stal Gorzów wciąż czeka na start sezonu PGE Ekstraligi. Rozgrywki rozpoczną się na początku kwietnia. W pierwszej rundzie klub z Gorzowa zmierzy się z broniącą tytułu FOGO UNIĄ Leszno. To właśnie te dwa zespoły w sezonie 2020 zmierzyły się w finale o mistrzostwo Polski. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.