Żużlowiec zawieszony po hucznych urodzinach. "Czy wie, co zrobił, okaże się dopiero w sądzie"

Rafał K. został zawieszony w prawach zawodnika. Żużlowiec Moje Bermudy Stal Gorzów, będąc pod wpływem alkoholu, zakłócał porządek i obrażał funkcjonariuszy publicznych. - Nie chcemy kończyć kariery młodemu zawodnikowi - mój prezes Marek Grzyb.

Do interwencji policji doszło w trakcie świętowania urodzin przez Rafała K. 22-letni żużlowiec miał zakłócać porządek oraz ciszę nocną. Jak informuje Radio Gorzów, żużlowiec spotkał się we wtorek z władzami Stali Gorzów, które przekazały mu informację o swojej decyzji. 

Zobacz wideo Co będzie z sezonem żużlowym w obliczu pandemii koronawirusa?

Żużlowiec PGE Ekstraligi zawieszony. Co dalej z Rafałem K.?

- Rafał stawił się w klubie na spotkanie z zarządem i ze sztabem szkoleniowym. Najważniejsze jest to, że wie, co zrobił, albo jest po części świadomy tego, co się wydarzyło. Czy wie, co zrobił, okaże się dopiero w sądzie. Wykazał dużą skruchę. Jest to niestety błąd młodości, miał urodziny. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba się zastanowić, jakie pozytywy można wyciągnąć - powiedział w rozmowie z Radiem Gorzów prezes klubu Marek Grzyb. 

Teneryfa (zdjęcie ilustracyjne)Turyści zażenowani po wizycie polskiego klubu na Teneryfie. "Miny nam zrzedły"

W trakcie interwencji funkcjonariuszy Rafał K. znieważył funkcjonariusza i naruszył jego nietykalność. K. został zatrzymany przez policję, a teraz stanie przed sądem. - Musieliśmy zareagować, ale nie zostawiamy Rafała samego - oznajmia prezes Grzyb. 

I dodaje: - Podjęliśmy decyzję ze sztabem szkoleniowym, że Rafał jest zawieszony do odwołania. Chcemy od razu uspokoić kibiców, że nie chcemy kończyć kariery młodemu i ambitnemu zawodnikowi. Ma wsparcie ze strony klubu, to nie była tylko rozmowa wychowawcza, ale też pewnego rodzaju kredyt.

Teneryfa (zdjęcie ilustracyjne)"Dzwoń na policję". Polski klub pojechał na Teneryfę. "Mocni w piciu na umór"

Moje Bermudy Stal Gorzów wciąż czeka na start sezonu PGE Ekstraligi. Rozgrywki rozpoczną się na początku kwietnia. W pierwszej rundzie klub z Gorzowa zmierzy się z broniącą tytułu FOGO UNIĄ Leszno. To właśnie te dwa zespoły w sezonie 2020 zmierzyły się w finale o mistrzostwo Polski.