Te liczby robią wrażenie. Bartosz Zmarzlik pokazał, ile sprzętu zjeździł w sezonie

Bartosz Zmarzlik w sezonie 2020 dołożył do swojej kolekcji kolejne ważne medale polskich i światowych imprez. 25-latek m.in. drugi raz z rzędu został mistrzem świata, wywalczył srebro w PGE Ekstralidze z Moje Bermudy Stali Gorzów, a także stanął na drugim stopniu podium indywidualnych mistrzostw Polski. Te wszystkie sukcesy nie byłyby oczywiście możliwe bez doskonałego sprzętu. Za pomocą grafiki w mediach społecznościowych grupy Orlen, kiniczanin pokazał ilu poszczególnych części motocykli użył w tym roku.

W minionym sezonie Zmarzlik wystartował w 196 wyścigach. Mistrz świata szczególnie napracował się podczas zmagań w PGE Ekstralidze. Stanisław Chomski puścił go do boju aż 93 razy i jest to drugi najlepszy wynik w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Więcej biegów na swoim koncie ma jedynie Maciej Janowski, który odjechał 94 gonitwy.

Zobacz wideo Wybieramy Ikonę Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

We wszystkich swoich biegach Zmarzlik zdobył 495 punktów z bonusami. Okazuje się, że 25-latek wykręcił taki wynik na pięciu motocyklach. Na samym torze kiniczanin przejechał 270 kilometrów, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi odległość np. z Gorzowa do Gdańska. Wrażenie robi szczególnie to, że mistrz świata w sezonie 2020 użył aż 14 silników.

Bartosz Kapustka"Zrobiła się tam wklęsła dziura". Wyglądało to fatalnie, ale są dobre wieści! Piłkarz Legii już trenuje

Ponadto, Zmarzlik wykorzystał 300 opon oraz 300 tarczek sprzęgłowych. To zestawienie dobitnie pokazuje, jak kosztownym sportem jest żużel. Najlepsi zawodnicy świata, owszem, mogą liczyć na lukratywne kontrakty, ale należy pamiętać o tym, że aby liczyć się w stawce muszą inwestować ogromne środki w przygotowanie sprzętowe.

Skandaliczny filmik nowego kierowcy F1, Nikity MazepinaRosjanin z Formuły 1 źle potraktował kobietę i jeszcze pokazał z tego filmik. Fani: Wynoś się!

Więcej o: