Żużel wróci na Wyspy? Premiership pod znakiem zapytania. Jest jednak nadzieja

Brytyjska Premiership w sezonie 2020 ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa. Kilka tygodni temu informowano, że rozgrywki w sezonie 2021 również stoją pod wielkim znakiem zapytania. Rob Godfrey - szef brytyjskiego żużla ma odmienne zdanie na ten temat. Wierzy, że w przyszłym roku zobaczymy ściganie na Wyspach.

Na ten moment kibice w Wielkiej Brytanii mogą czynnie brać udział w wydarzeniach sportowych, które nie odbywają się w miejscach “trzeciego poziomu” – tych oznaczonych najwyższym zagrożeniem epidemicznym.

Zobacz wideo Co będzie z sezonem żużlowym w obliczu pandemii koronawirusa?

Imprezy plenerowe organizowane w obszarach “drugiego poziomu” mogą teraz gościć do 2000 fanów lub 50 procent pojemności stadionu – w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa – co pozwoliłoby na ponowne otwarcie stadionów żużlowych w całej Wielkiej Brytanii.

Skandaliczny filmik nowego kierowcy F1, Nikity MazepinaRosjanin z Formuły 1 źle potraktował kobietę i jeszcze pokazał z tego filmik. Fani: Wynoś się!

– Jesteśmy gotowi oraz zmotywowani, aby wznowić przygotowania do przyszłorocznych zmagań ligowych. Wszystkie kluby w Wielkiej Brytanii jednogłośnie opowiadają się za tym, aby zrobić wszystko co możliwe, by rozgrywki ligowe w sezonie 2021 doszły do skutku – powiedział Rob Godfrey na łamach serwisu speedwaygp.com.

Żużel wróci na Wyspy?

Wszystkie obiekty znajdujące się na “poziomie pierwszym”, który obecnie obejmuje tylko Kornwalię i wyspę Wight, mogą pomieścić do 4000 fanów lub 50 procent pojemności stadionu.

Dzięki szczepionce na koronawirusa, która została zatwierdzona w Wielkiej Brytanii i ma zostać wprowadzona do użytku jeszcze w tym miesiącu, szef brytyjskiego żużla jest optymistą, że sport będzie mógł ponownie wystartować na wiosnę.

Bartosz Kapustka"Zrobiła się tam wklęsła dziura". Wyglądało to fatalnie, ale są dobre wieści! Piłkarz Legii już trenuje

– To dość niezwykłe, że Wielka Brytania wkrótce stanie się pierwszym krajem, który wprowadzi szczepionkę w celu ochrony ludzi przed tym strasznym wirusem, który zmienił większość aspektów naszego życia. Słyszymy historie o zawodnikach, którzy mówią, że nie będziemy gotowi. Będziemy! Wrócimy do ścigania. Wielu ludzi przeoczyło fakt, że stajemy się w obecnej chwili pierwszym krajem, który zaszczepi się przeciwko Covid-19. Dzięki temu optymistycznie patrzymy w przyszłość – podsumował Godfrey.

Więcej o: