Tomasz Gollob trafił do szpitala! Kolejny cios. "Modlitwa nie zaszkodzi"

Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku na żużlu ma koronawirusa. O stanie zdrowia legendy polskiego sportu poinformował dziennikarz Canal+ Marcin Majewski.

Tomasz Gollob trafił do szpitala z wysoką gorączką, po czym lekarze zdecydowali się na wykonanie testów na obecność koronawirusa. We wtorek dziennikarz Marcin Majewski poinformował, że legendarny żużlowiec jest zakażony. "Tomasz Gollob ma koronawirusa. Trzymaj się Tomek. #MistrzJestJeden" - napisał na Twitterze. 

Zobacz wideo "Życie kierowców F1 będzie wyglądało zupełnie inaczej. Powrót do gokartów"
Przed chwilą rozmawiałem z T. Gollobem. Czuje się źle, ma wysoką gorączkę, którą zbijają. Piszę, bo tu i tam informacje sugerujące, że jest wręcz dramatycznie. Trzymanie kciuków, modlitwa, dobre myśli nie zaszkodzą

- poinformował o stanie zdrowia dziennikarz Canal+. 

Bartosz Zmarzlik - indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu w 2020 roku"K****, kto to jest?" - pytał Tomasz Gollob. Zmarzlik stał się fenomenem. "To było ryzykowne"

Tomasz Gollob zakażony koronawirusem

Wyniki badań na obecność koronawirusa u Tomasza Golloba rozpoczęły falę wiadomości od kibiców oraz osób związanych z żużlem. Pod postem opublikowanym przez Marcina Majewskiego pojawiły się m.in. takie wpisy: "Nie takich zawodników pokonywał. Trzymamy kciuki!", "Tomek walcz! Tomek zdrowia!!!" czy "Myślami z Tomaszem. Trzymaj się i walcz Mistrzu!". Głos zabrał także Wojciech Stępniewski.

Dodajmy sił Tomkowi. Ciężki bieg, ale na pewno to wygra. Musi

- napisał prezes żużlowej PGE Ekstraligi

Zakażenie koronawirusem, to kolejny cios dla Tomasza Golloba. Trzy lata temu podczas treningu motocrossowego uległ wypadkowi, w skutek którego odniósł rozległe obrażenia klatki piersiowej i kręgosłupa. Od tamtego czasu były żużlowiec walczy o powrót do zdrowia. 49-latek niejednokrotnie wspominał, że w obecnym stanie jest podatny na wszelkiego rodzaju infekcje.

Tomasz Gollob: Śni mi się, że jeszcze będę mógł wsiąść na motocykl i się przejechaćTomasz Gollob: Śni mi się, że jeszcze będę mógł wsiąść na motocykl i się przejechać

Tomasz Gollob to mistrz świata z 2010 roku, jest jednym z najbardziej utytułowanych żużlowców w Polsce oraz na świecie. Wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski czy drużynowe mistrzostwo świata. We wrześniu został oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław Reprezentacji Polski.