Polacy stracili prowadzenie w klasyfikacji żużlowych MŚ. Jest nowy lider

Fredrik Lindgren wygrał GP na żużlu w Gorzowie Wielkopolskim. Po raz pierwszy w tym sezonie w finale zabrakło reprezentantów Polski.

W finale triumfował Fredrik Lindgren, a za jego plecami GP ukończyli Leon Madsen, Jason Doyle oraz Emil Sajfutdinow. Po raz pierwszy w sezonie w finałowym biegu zabrakło reprezentantów Polski.

Bartosz Zmarzlik zajął piąte miejsce, ósmy był Maciej Janowski, 16. miejsce zajął Patryk Dudek, a 17. Rafał Karczmarz.

Wpadkę Zmarzlika wykorzystał Lindgren, który wyprzedził Polaka w klasyfikacji generalnej, zostając jej liderem. Zmarzlik traci do Szweda siedem punktów, wyprzedzając o dwa oczka Janowskiego. 15. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Dudek.

Szansę na kolejne zwycięstwo Zmarzlik będzie miał już w przyszłym tygodniu. W piątek i sobotę odbędzie się GP Czech w Pradze.