Awaria wodociągu całkowicie zalała stadion. 28 mln litrów wody. Surowa kara

Eltrox Włókniarz Częstochowa z problemami w PGE Ekstralidze. Po awarii wodociągu pod koniec sierpnia stadion został zamknięty, a na klub nałożono surowe kary.

Awaria wodociągu na stadionie Eltrox Włókniarza Częstochowa sprawiła, że mecz 11. kolejki PGE Ekstraligi przeciwko Moje Bermudy Stalą Gorzów został poddany walkowerem. Na klub dodatkowo nałożono sankcje w postaci kary finansowej (200 tys. złotych) oraz zakazu wstępu prezesowi Michałowi Świącikowi do parku maszyn na okres dziewięciu miesięcy.

Zobacz wideo Co będzie z sezonem żużlowym w obliczu pandemii koronawirusa?

Włókniarz Częstochowa z problemami w PGE Ekstralidze. 28 mln litrów wody zniszczyło stadion

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez lokalne media, łącznie wyciekło 28 milionów litrów wody. Podczas prac dowiedziono, że zły stan toru na stadionie żużlowymCzęstochowie był spowodowany właśnie awarią wodociągu. - Ciągle w studzienkach pojawiała się woda, nie wiedzieliśmy, skąd ona się bierze, a prawdopodobnie przedostawała się ona na tor z wodociągu - powiedział kierownik stadionu Włókniarza, Rafał Piotrowski. 

Nałożona na Eltrox Włókniarz Częstochowa kara finansowa w wysokości 200 tys. złotych składa się z odszkodowania, jakie klub musi wypłacić zespołowi z Gorzowa Wielkopolskiego, pokrycia kosztów transmisji telewizyjnej oraz wpłatę środków na fundację, która pomaga osobom chorym. 

Pozytywnym aspektem jest naprawa usterki wodociągów oraz przywrócenie przez PZM licencji, dzięki czemu zarówno władze klubu, jak i kibice mogą być spokojni o mecz 13. kolejki PGE Ekstraligi, w którym na własnym obiekcie Włókniarz podejmie PGG ROW Rybnik. Spotkanie odbędzie się w piątek, 4 września o godz. 20:00.