Nie żyje Jerzy Szczakiel. Legenda polskiego sportu. Miał 71 lat

Nie żyje Jerzy Szczakiel. Polski żużlowiec, pierwszy indywidualny mistrz świata z 1973 roku, a także mistrz świata par z 1971 roku, odszedł w wieku 71 lat po ciężkiej chorobie.

O śmierci Jerzego Szczakiela we wtorek rano jako pierwsze poinformowało Radio Opole. - Była to ikona sportu, nie tylko naszego opolskiego, ale i sportowego, bo póki co, to żaden z Polaków podwójnym mistrzem świata nie był. Życzę tego z całego serca tym naszym gwiazdom, ale póki co, to jemu te splendory największe pisać i dawać. Wszedł w ten ostatni swój wiraż pełnym gazem i dotarł do tej mety. I pozostawił taką ciszę i pustkę - powiedział Lucjusz Bilik, wiceprezes Towarzystwa Sportowego Kolejarz Opole, cytowany przez Radio Opole.

Zobacz wideo Straszny wypadek na Tour de Pologne. "Widziałem mnóstwo krwi na asfalcie"

Jerzy Szczakiel był pierwszym polskim mistrzem świata na żużlu

Szczakiel, który przez całe życie związany był z Kolejarzem Opole, zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 71 lat. Żużlowiec największe triumfy święcił na początku lat 70. Najpierw wraz z Andrzejem Wyglendą zdobył mistrzostwo świata par (Stadion Miejski w Rybniku, 1971 rok), a dwa lata później został pierwszym indywidualnym mistrzem świata (Stadion Śląski w Chorzowie, 1973 rok). Dopiero po wielu latach jego sukces powtórzyło dwóch innych polskich żużlowców: Tomasz Gollob (2010 rok) i Bartosz Zmarzlik (2019 rok).

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .