Poważny upadek Nickiego Pedersena! Duńczyk przewieziony do szpitala

Nicki Pedersen wziął udział w groźnej kraksie podczas 7. biegu trzeciego finału SEC w Gnieźnie. Duńczyk wycofał się z udziału w turnieju i musiał zostać wysłany do szpitala na badania.

Podczas 7. biegu trzeciego finału Speedway European Championship, doszło do poważnego wypadku na drugim okrążeniu. Nicki Pedersen wjechał w koleinę na torze, po czym nie opanował swojego motocykla, ścinając przy okazji Andrieja Kudriaszowa, po czym obydwaj natychmiast upadli, przerywając rywalizację.

Zobacz wideo "Ten wyścig był koszmarem". Kimi Räikkönen nie wytrzymał [F1 Sport]

Na torze błyskawicznie znaleźli się lekarze. Po chwili obydwaj żużlowcy podnieśli się toru, jednak Pedersen trzymał się za prawą rękę, co nie wróżyło niczego dobrego. Duńczyk zrezygnował z dalszego udziału w imprezie, a niedługo później musiał udać się do szpitala, aby przejść dokładniejsze badania.

Najlepszy w czwartek okazał się Robert Lambert, który w finale pokonał Timo Lahtiego i Grigorija Łagurę. Brytyjczyk został także nowym liderem całego cyklu, wykorzystując potknięcie Leona Mandsena, który odpadł już w barażu. Ostatnia runda cyklu odbędzie się 29 lipca w Toruniu.

Przeczytaj także: