Pożar w trakcie meczu PGE Ekstraligi! W Gorzowie nagle zgasło światło

Mecz Moje Bermudy Stal Gorzów i Eltrox Włókniarz Częstochowa został przerwany po 10. biegu z powodu awarii oświetlenia. Jak się okazało, doszło do pożaru rozdzielni i konieczna była akcja gaśnicza, która uniemożliwiła wznowienie spotkania.

Po 10. biegu, gdy Stal Gorzów prowadziła 32:28 z Włókniarzem Częstochowa, wszyscy obecni na stadionie przygotowywali się do bardzo emocjonującej końcówki meczu. Tymczasem nad stadionem w Gorzowie Wielkopolskim zgasło światło, zmuszając organizatorów do przerwania spotkania z powodu awarii oświetlenia.

Początkowo wydawało się, że to tylko chwilowe problemy. Jak się jednak okazało, doszło do pożaru rozdzielni prądu, a na miejscu musieli pojawić się strażacy. I choć ogień udało się szybko ugasić, nie udało się zapewnić agregatów prądotwórczych, które zasiliłyby dmuchawy podtrzymujące bandy i pulpit sędziego.

Ostatecznie podjęto decyzję, ze mecz nie może być kontynuowany i został zakończony po 10. biegu przy prowadzeniu Stali Gorzów. O dalszych losach spotkania zadecyduje Komisja Orzekająca Ligi. Z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Zmarzlik, który zdobył 7 punktów. Z kolei najlepiej w ekipie z Częstochowy punktował Paweł Przedpełski, który wygrał wszystkie trzy swoje starty.