Jarosław Hampel znalazł nowy klub! Niespodziewana bomba transferowa

Jarosław Hampel znalazł nowy klub w Ekstralidze. Żużlowiec na sezon 2020 dołączył do Motoru Lublin w ramach wypożyczenia.

Speedway Motor Lublin oficjalnie potwierdził pozyskanie nowego zawodnika na sezon 2020. Żużlowiec opuścił aktualnego mistrza Polski, Fogo Unię Leszno, po tym jak w zeszły piątek niespodziewanie otrzymał informację o konieczności odejścia z klubu

Jarosław Hampel znalazł nowy klub

Początkowo żużlowca przypisywano do ROW-u Rybnik, gdzie miał trafić na polecenie władz Fogo Unii Leszno. Transferu nie podpisano, a Jarosław Hampel dołączył do Motoru Lublin. 38-latek został siódmym krajowym seniorem w nowej drużynie. 

Motor Lublin ma ostatnio problemy kadrowe. Grzegorz Zengota wciąż przechodzi rehabilitację, Oskar Bober jest przewidziany do jazdy z numerami 8/16, Maciej Kuromonow nie jest brany pod uwagę, a Dawid Lampart posiada kontrakt grzecznościowy, który daje mu możliwość znalezienia innego pracodawcy w dowolnym momencie. 

Jarosław Hampel w Fogo Unii Leszno spędził łącznie osiem sezonów. W zespole aktualnego mistrza PGE Ekstraligi występował w latach 2007-2012 oraz 2018-2019. Średnia biegowa w 2019 roku 38-latka wyniosła 1,571. 

Więcej o: