Były żużlowiec prowadził karetkę pod wpływem alkoholu! Jest natychmiastowa reakcja

Łukasz C., były żużlowiec Stali Gorzów, a ostatnio kierownik transportu medycznego w tamtejszym szpitalu, usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Kierowca i jadący z nim sanitariusz, który również pił alkohol, stracili pracę - poinformowało radio Eska.

Według informacji radia Eska Łukasz C. wraz z sanitariuszem mieli w czasie pracy podjechać karetką pod sklep, gdzie kupili alkohol, który wypili w karetce. Zdarzenie zauważyła ekspedientka, która wezwała policję.

Zobacz wideo Prezes ekstraklasy ujawnił, ile spółka zarabia za zagraniczne transmisje. "Wystartowaliśmy jako drudzy po lidze hiszpańskiej"

W tym czasie obaj mężczyźni mieli wykonać kurs do Częstochowy. Jednak jeszcze w Gorzowie zostali zatrzymani przez policję. Podczas kontroli Łukasz C. miał 0,47 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu - poinformował Łukasz Gospodarek z Prokuratury Okręgowej Gorzowie. Prowadzący ambulans Łukasz C. oraz jadący z nim sanitariusz zostali zwolnieni z pracy.

Łukasz C. przez pięć lat był zawodnikiem żużlowej drużyny Stali Gorzów. W jej barwach sięgnął m.in. po brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski. W 2010 roku wywalczył też złoty medal drużynowych mistrzostw Europy. Sportową karierę zakończył w 2014 roku.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: