Polska liga wzorem dla Brytyjczyków. "Chciałbym, żeby u nas za 10 lat tak to wyglądało"

PGE Ekstraliga stanowi wzór do naśladowania dla prezydenta stowarzyszenia BSPA. Rob Godfrey przyznał w swoich mediach społecznościowych, że chciałby aby żużel na Wyspach Brytyjskich prezentował taki sam poziom jak w Polsce. Obecnie jednak ważniejsza jest walka z pandemią koronawirusa.

PGE Ekstraliga stoi obecnie w podobnym położeniu, co żużel na Wyspach Brytyjskich. Pandemia koronawirusa wstrzymała rozgrywki i nie wiadomo, kiedy ponownie wystartuje sezon motorsportu. Na niekorzyść brytyjskich lig działa fakt większej liczby meczów, niż w Polsce. Rob Godfrey mimo obecnych problemów, przyznał w mediach społecznościowych, że za 10 lat chciałby, aby żużel na Wyspach prezentował taki sam poziom, jak żużel w Polsce. 

- Chciałbym, żeby to wszystko wyglądało jak w Polsce, gdzie jako kibice żużlowi chcielibyśmy się znajdować! Ciężko pracujemy, aby to osiągnąć. Stawiamy sobie bardzo wysokie cele i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby je zrealizować - cytuje "WP SportoweFakty" prezydenta stowarzyszenia BSPA. 

Zobacz wideo

Żużel walczy z koronawirusem

PGE Ekstraliga ściągnęła do Polski najlepszych żużlowców, dlatego władze Premiership chciałyby wrócić do lat swojej świetności. Z tego powodu Rob Godfrey opracowuje plan, przez który gwiazdy speedwaya wrócą na Wyspy. Do tego czasu, podobnie jak władze Ekstraligi, Brytyjczyk musi walczyć ze skutkami pandemii koronawirusa. 

- Zanim rozpoczęła się pandemia COVID-19, byliśmy przekonani, że czeka nas rok pełen sukcesów. Musimy zobaczyć, jaka będzie sytuacja po uporaniu się z koronawirusem. Czeka nas proces odbudowy - skomentował sytuację Rob Godfrey. 

Wstępnie planowano wznowienie rozgrywek na 15 kwietnia, jednak sytuacja w Wielkiej Brytanii nie pozwala na wznowienie wydarzeń sportowych. Podobnie wygląda to w PGE Ekstralidze. Rozważane są różne scenariusze, które mogłyby usprawnić obecny sezon. Nie wydano jeszcze oficjalnych postanowień. Prezydent stowarzyszenia BSPA informuje, że brytyjski żużel jest przygotowany do wznowienia meczów w każdym momencie. 

- Mamy przygotowany scenariusz na każdą okoliczność, w zależności od terminu wznowienia rywalizacji. Mamy plan A, B, C, D, E, F i G! Na pewno będziemy gotowi na odejście koronawirusa - podsumował Godfrey.

Więcej o: