Były żużlowiec aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia

Rafał Sz., były żużlowiec ROW-u Rybnik, został tymczasowo aresztowany. Areszt ma trwać trzy miesiące. Uzasadnieniem takiej decyzji jest spowodowanie przez Rafała Sz. wypadku drogowego, który miał miejsce w zeszłym tygodniu. Mężczyźnie postawiono dwa zarzuty.

Rafał Sz. usłyszał dwa zarzuty. Jeden dotyczy spowodowania wypadku drogowego z ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu innej osoby (art. 177 par.2 KK) oraz nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej w zdarzeniu (art. 162 par. 1 KK). Za jeden z zarzutów byłemu żużlowcowi ROW-u Rybnik grozi do 12 lat więzienia. 

- Odbyło się już posiedzenie sądu, na którym zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 38-letniego mężczyzny na okres trzech miesięcy - poinformowała rzeczniczka prasowa rybnickiej policji, Bogusława Kobeszko.

Rafał Sz. uciekł z miejsca zdarzenia, jednak to nie jest koniec problemów byłego żużlowca

Jak podaje rybnicka policja, Rafał Sz. po spowodowaniu wypadku rozpoczął pieszą ucieczkę z miejsca zdarzenia. Policja złapała mężczyznę kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Były żużlowiec wyzywał policjantów oraz podawał im fałszywe dane osobowe. Kolejnym problemem Rafała Sz. mogą być wyniki na obecność alkoholu we krwi. Były zawodnik ROW-u Rybnik nie poddał się badaniu alkomatem. Policja i prokuratura wciąż czekają na wyniki 38-latka. 

- Mógł pomóc poszkodowanej, która znajdowała się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, ale postanowił zbiec z miejsca zdarzenia - poinformowała rzeczniczka prasowa - Z autopsji wiem, że na wyniki możemy czekać nawet tydzień - dodała Bogusława Kobeszko. 

Rafał Sz. do wypadku doprowadził w momencie wyprzedzania samochodu na ul. Rybnickiej (trasa Racibórz - Rybnik). Wykonując manewr, nie zwrócił uwagi na auto jadące naprzeciwko i doprowadził do czołowego zderzenia z Mazdą, którą kierowała 33-letnia kobieta. Kobieta w stanie krytycznym trafiła do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. 

Oskarżony licencję żużlową zdobył w 1998 roku, jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów z 2003 roku. W karierze seniorskiej reprezentował m.in. Włókniarz Częstochowa czy ROW Rybnik. Ostatni raz wystąpił w 2017 roku.

Więcej o: