Sport.pl

Kontrowersje wokół charytatywnej kolacji z Bartoszem Zmarzlikiem. Biznesmen wykupił ją, by namawiać go na transfer?

Zgodnie z tradycją działacze Stali Gorzów wspomogli w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Władze klubu żużlowego zrobiły to poprzez wystawienie na licytację możliwości spotkania z Bartoszem Zmarzlikiem, najlepszym polskim żużlowcem, który niedawno otrzymał nagrodę Sportowca Roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Możliwość spotkania wygrał jeden ze sponsorów innego klubu żużlowego. "Super Express" zasugerował, że taka sytuacja może nie być przypadkowa.

Kolacja z Bartoszem Zmarzlikiem została wylicytowana za 5 tysięcy złotych. Jak się okazało, możliwość spotkania z żużlowym mistrzem świata, poprzez wygranie licytacji zapewnił sobie jeden ze sponsorów Apatora Toruń, pierwszoligowego klubu żużlowego.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub

Zobacz wideo

"Super Express" zauważył, że po opublikowaniu tej informacji kibice Stali Gorzów podnieśli alarm dotyczący możliwego odejścia zawodnika. Obecny kontrakt Sportowca Roku 2019 wygasa po sezonie 2020, czyli po tym, po którym Apator planuje wrócić do ekstraligi. Niektórzy zaczęli więc sugerować, że działacz związany z zespołem z Torunia wylicytował spotkanie ze Zmarzlikiem nie tylko ze względu na dobroczynność, ale także na możliwość rozmowy dotyczącej ewentualnego przejścia zawodnika do Apatora. Według informacji "Super Expressu", w tej sytuacji działacze Stali postanowili, że na kolację w towarzystwie Zmarzlika wybierze się także ktoś z klubu.

Zmarzlik jest obecnie najlepszym polskim żużlowcem. Wychowanek Stali Gorzów w 2019 roku został trzecim Polakiem w historii - po Jerzym Szczakielu i Tomaszu Gollobie - który został mistrzem świata. W dodatku 24-latek ma na koncie dwa drużynowe mistrzostwa świata i kilka tytułów mistrzowskich w kategoriach juniorskich.

Więcej o:
Komentarze (7)
Kontrowersje wokół charytatywnej kolacji z Bartoszem Zmarzlikiem. Biznesmen wykupił ją, by namawiać go na transfer?
Zaloguj się
 • qqracza

  Oceniono 3 razy 3

  Ależ bełkot. Czy autor dopuszcza sytuację, ze gość chciał wesprzeć WOSP i jednocześnie pogadać o czymś na czym się zna? Śmieszne jak zamach w Smoleńsku. Autor wietrzy spisek jak słynny Antoni

 • walsmet

  Oceniono 2 razy 2

  Kolacja z przyzwoitką, idiotyzm. Panowie wstydźcie się.

 • tomaszpako

  Oceniono 1 raz 1

  z tą przyzwoitka to fake news ...Wstyd Gazeto publikowac bzdury za SE.... Poza tym środowisko żuzlowe jeswst małe - wszyscy się znają. Nikt nie musi licytowac kolacji , żeby pogadac o kontrakcie ...
  Więc szacun po prostu dla sponsora za wsparcie WOSP.
  A Zmarzlik i tak zostanie w Gorzowie . To też dosc powszechne przekonanie .

 • dawacsiano

  0

  W sumie jeżeli jest to prawda to jest to świadome zmienienie przedmiotu aukcji.
  Powinien polecieć negatyw.

 • aa1000

  0

  Czy to pan Rydzyk jest tym tajemniczym licytantem?

 • lasalu

  Oceniono 2 razy 0

  Na miejscu Zmarzlika uciekałbym z takiego klubu, który stara się go kontrolować.

 • tad-tad1

  Oceniono 1 raz -1

  Jest to możliwe, zbydlęcenie z polityki rozchodzi się w każdym kierunku, a zasada, czym wieksza menda jesteś, tym bardziej jesteś ważny dla bydlakow bez zasad, jest widoczna na każdym kroku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX