Poznaliśmy żużlowego mistrza Polski! Pogrom w finale

Fogo Unia Leszno wygrała w drugim meczu finałowym 59:31 z Betard Spartą Wrocław i cieszy się z tytułu żużlowego mistrza Polski! W pierwszym spotkaniu tych drużyn było 47:43 dla Unii.

Kierowca z wyobraźnią. Jechał bolidem F1 po czeskiej autostradzie

Zobacz wideo

Faworytem finału PGE Ekstraligi była Fogo Unia Leszno, która wygrała także rundę zasadniczą. Potwierdziła to już w pierwszym meczu, gdy we Wrocławiu wygrała 47:43 i stanęła przed doskonałą okazją, aby na własnym stadionie przypieczętować zdobycie tytułu mistrzowskiego.

Nikt jednak nie spodziewał się tego, co wydarzyło się w Lesznie. Od samego początku spotkania Unia budowała przewagę, która po sześciu biegach wynosiła już 13 punktów. Z perspektywy wrocławian, potem było już tylko coraz gorzej. W całym spotkaniu wygrali tylko jeden bieg, a Unia Leszno zapewniła sobie tytuł mistrzów Polski już po 11. biegu, gdy po kolejnym zwycięstwie 5:1 prowadzili już 45:21.

Przewaga Unii Leszno do końca spotkania tylko rosła. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 59:31 dla gospodarzy, dla których jest to 17. tytuł mistrzów Polski, w tym 3. z rzędu. Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobyli Janusz Kołodziej i Piotr Pawlicki (12), dla gości Maksym Drabik (11), który był jedynym jasnym punktem swojego zespołu.

Więcej o: