Bartosz Zmarzlik o krok od tytułu mistrza świata!

Bartosz Zmarzlik zajął 3. miejsce w GP Wielkiej Brytanii - przedostatniej rundzie żużlowych mistrzostw świata. Polak utrzymał pozycję lidera cyklu i w Toruniu będzie bronił przewagi, by zakończyć zmagania z tytułem mistrza świata.

Kurek: Złoto na igrzyskach? Jesteśmy w stanie to zrobić

Bartosz Zmarzlik zajął 3. miejsce w GP Wielkiej Brytanii na torze w Cardiff. Dzięki doskonałej jeździe Polaka, utrzymał on pozycję lidera klasyfikacji generalnej indywidualnych mistrzostw świata. Zwyciężył Duńczyk Leon Mades przed Rosjaninem Emilem Sajfutdinowem - obaj są bezpośrednimi rywalami Zmarzlika w walce o końcowy tryumf.

Polak nie zaczął najlepiej startu, zajmując w pierwszym biegu 3. miejsce. Potem jednak nie dawał szans rywalom w kolejnych biegach i pewnie awansował do finału zawodów w Cardiff. Tam znakomicie wystartował Madsen, a Polak tylko na pierwszym okrążeniu próbował atakować Sajfutdinowa. Lepszy ostatecznie w walce o 2. miejsce okazał się Rosjanin.

Do końca cyklu pozostały tylko zawody w Toruniu, które odbędą się 5 października. Zmarzlik, aby zdobyć tytuł żużlowego mistrza świata, musi obronić 7 punktów przewagi nad Sajfutdinowem i 9 nad Madsenem.