Dawid Kownacki dosadnie o kibicach żużla w Lesznie: "No dramat. Polak na Polaka"

Podczas finału Indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu publiczność zgromadzona na leszczyńskim stadionie wielokrotnie znieważała Bartosza Zmarzlika. Zachowanie kibiców skrytykował na Twitterze Dawid Kownacki - reprezentant Polski w piłce nożnej i zadeklarowany fan żużla.
Zobacz wideo

Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu został rozegrany w niedzielę, 14 lipca, na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. W piątym biegu Piotr Pawlicki przeprowadził atak na Bartosza Zmarzlika, a ten z kolei zahaczył o koło motocykla Przemysława Pawlickiego. Sędzia postanowił przerwać bieg i wykluczyć Piotra Pawlickiego. To nie spodobało się leszczyńskiej publiczności - przypomnijmy, że "Piter" jest zawodnikiem miejscowej Unii. W kolejnych biegach, gdy tylko Zmarzlik wyjeżdżał z parku maszyn, spotykała go spora garść wyzwisk i gwizdów.

Żużel, IMP 2019. Dawid Kownacki broni Bartosza Zmarzlika: "No dramat. Polak na Polaka"

Zachowanie kibiców zgromadzonych na leszczyńskim stadionie nie spodobało się reprezentantowi Polski w piłce nożnej Dawidowi Kownackiemu, który znany jest ze swojego zamiłowania do "czarnego sportu". Za pośrednictwem Twittera napastnik Fortuny Duesseldorf skrytykował sposób, w jaki publiczność potraktowała zawodnika Stali Gorzów: "Połowa stadionu gwiżdże i krzyczy "wypie*dalaj" na Zmarzlika. No dramat. Polak na Polaka" - napisał Kownacki. 

Zmarzlik, który w wywiadzie dla nSport+ podziękował później kibicom za "motywujące" gwizdy, zajął ostatecznie drugie miejsce. IMP wygrał Janusz Kołodziej, a na trzeciej pozycji uplasował się Maciej Janowski. 

Więcej o: