Sport.pl

15-letni żużlowiec walczy o życie po fatalnym upadku. "Poważne uszkodzenia mózgu"

Sam Norris uległ poważnemu wypadkowi w trakcie młodzieżowych mistrzostw Wielkiej Brytanii. 15-latek, uchodzący za wielki talent brytyjskiego żużla, walczy o życie w szpitalu. Lekarze stwierdzili u niego poważne uszkodzenia mózgu.

Sam Norris uległ wypadkowi w niedzielę w trakcie młodzieżowych mistrzostw Wielkiej Brytanii. Po tym zdarzeniu zawody na Anshfield Stadium przerwano. 15-latek trafił do szpitala w Glasgow, gdzie lekarze stwierdzili poważne obrażenia głowy. Młody żużlowiec znajduje się na oddziale intensywnej terapii i musi korzystać z aparatury podtrzymującej życie.

Zobacz wideo

- Jego stan jest określany jako stabilny. Nadal nie wiemy jednak, co będzie dalej. Jesteśmy optymistami. Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Wsparcie jest przytłaczające. Staramy się do niego mówić, przekazywać to wszystko, co piszą kibice - powiedziała "The Sun" matka żużlowca. Słowa wsparcia przekazał także jeden z czołowych brytyjskich żużlowców, Scott Nicholls. - Przesyłam wyrazy wsparcia rodzinie Sama w tym trudnym czasie. Trzymam kciuki za pozytywne wieści ws. stanu jego zdrowia - napisał w mediach społecznościowych.

Norris w czwartek po raz pierwszy od wypadku otworzył oczy, jednak ani lekarze, ani rodzina nie mają z nim żadnego kontaktu. - Niestety, ostatnia noc nie była udana z powodu bólu Sama. Otrzymał bardzo mocne leki, aby zmniejszyć ból. Spotkaliśmy się ze specjalistą od urazów głowy i zostaliśmy poinformowani o trudnej sytuacji. Powrót Sama do zdrowia zajmie dużo czasu. Prosimy o dalszą modlitwę - przekazali rodzice żużlowca.

Więcej o:
Komentarze (14)
15-letni żużlowiec walczy o życie po fatalnym upadku. "Poważne uszkodzenia mózgu"
Zaloguj się
 • cancro57

  Oceniono 9 razy 7

  Szkoda, że redakcja dostrzega istnienie tej emocjonującej dyscypliny tylko wówczas, kiedy dochodzi do takiej tragedii. W innych przypadkach trudno znaleźć choćby wzmiankę o zawodach rangi mistrzostw świata, że o mistrzostwach Polski zmilczę. W zamian mamy newsy o tym, że jeden kopacz o IQ ameby kupił innemu o podobnym IQ futro i zamieścił własne zdjęcie w futrze na instagramie. "Elektryzujące" są także enuncjacje prasowe o nowej WAG (czy to skrót od " wagina"?) takiego czy innego kopacza. Pozdrawiam Redakcję!

 • plastikpiokio

  Oceniono 12 razy 6

  to żaden żużlowiec to dziecko które ktoś wpakował na motor i powiedział mu że ma tak jechać żeby wygrać -ale przegrał --może życie .

 • xfish

  Oceniono 6 razy 6

  Wyłącznie google translator. Przetłumaczenie zdania "Thank you for all your messages and kind words it's overwhelming" - jako "wsparcie jest przytłaczające" jest głupie i pokazuje, że osoba tłumacząca nie zna angielskiego.(albo polskiego; albo obu)

 • litecode

  Oceniono 6 razy 6

  wypadkowi to się np. ulega, doznaje zaś to się choćby obrażeń w jego wyniku...
  Serio, "doznać wypadku" brzmi cokolwiek niezręcznie.

 • zlappande

  Oceniono 1 raz 1

  trzymaj sie chlopie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX