Zmarzlik wygrał GP Słowenii. Dwóch Polaków na czele klasyfikacji generalnej

Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Grand Prix Słowenii. Polak został liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata na żużlu.

Od początku zawodów było widać, że Zmarzlik, wicemistrz świata z ubiegłego roku, może w sobotę osiągnąć sukces. W końcu wygrał cztery z pierwszych pięciu biegów. Najciekawszy był jednak bieg finałowy, w którym źle wystartował, ale i tak udało mu się minąć Leona Madsena, a na drugim okrążeniu wyprzedził też Martina Vaculika. Trzeba pamiętać, że Polak startował z kontuzją ręki, której się nabawił dzień przed zawodami.

Warto dodać, że tuż za podium zameldował się Patryk Dudek, który został wiceliderem klasyfikacji generalnej. 24-letni Zmarzlik wygrał czwarty turniej GP w karierze.

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik - 18 (3,3,1,3,3,2,3)
  9. Janusz Kołodziej - 7 (1,0,1,3,2)
  10. Niels Kristian Iversen - 7 (2,2,d,2,1)
  18. Denis Stojs - 0 ()

W klasyfikacji generalnej prowadzi Zmarzlik, który ma 28 punktów. Tyle samo ma Dudek. Trzeci - ze stratą dwóch punktów - jest Madsen. Kołodziej zajmuje 10. miejsce (11 pkt), Bartosz Smektała 15. lokatę (10 pkt), a Janowski jest 16. (4 pkt).