PGE Ekstraliga - 5. kolejka. Mecz we Wrocławiu odwołany, hitowy pojedynek w Częstochowie. Transmisja TV, stream online, na żywo, 10-12.05

W 5. kolejce PGE Ekstraligi dojdzie do hitowego starcia w Częstochowie, gdzie miejscowy Włókniarz zmierzy się z Unią Leszno. Żużlowych zmagań nie obejrzą w ten weekend kibice z Wrocławia.

W poprzedniej kolejce PGE Ekstraligi gospodarze wygrywali tylko raz. Dokonali tego żużlowcy z Grudziądza, którzy na własnym torze pokonali Betard Spartę Wrocław 50:40. W pozostałych spotkaniach 4. kolejki Motor Lublin musiał uznać wyższość lidera z Leszna (40:50), Get Well Toruń nie poradził sobie w starciu z Włókniarzem Częstochowa, a w lubuskich derbach wyjazdowe spotkanie ze Stalą Gorzów wygrał zielonogórski Falubaz. 

Zobacz wideo

Po 4 kolejkach, w ligowej tabeli przewodzi niepokonana Unia Leszno (8 punktów), drugą pozycję zajmuje Włókniarz Częstochowa (6 pkt.), a podium zamyka Falubaz (6 pkt). Na ostatnim miejscu pozostał Get Well Toruń (0 pkt.), który, wraz z Betard Spartą Wrocław, rozegrał o jeden mecz mniej niż reszta stawki. Przed dwoma tygodniami (w 3. kolejce) przez złe warunki atmosferyczne wrocławsko-toruńskie starcie zostało odwołane. 

Wiemy już, że tak jak w 3. serii rozgrywek, również w zbliżającej się 5. kolejce pogoda pokrzyżowała plany zawodników. Ekstraliga Żużlowa, na wniosek organizatora, odwołała zaplanowany na dziś mecz między Betard Spartą Wrocław i Stalą Gorzów (pojedynek został przełożony na 14 czerwca). Tak więc, po 5. kolejkach Betard wciąż będzie miał na koncie 3 „przejechane” mecze. W jedynym piątkowym spotkaniu obejrzymy pojedynek Falubazu Zielona Góra z Motorem Lublin.

W niedzielę Mr Garden GKM Grudziądz podejmie Get Well Toruń, który poszuka pierwszego ligowego zwycięstwa. Do hitu tej kolejki dojdzie w Częstochowie. Włókniarz, który przed startem 5. kolejki zajmuje drugie miejsce w tabeli, podejmie liderującą Unię Leszno.

PGE Ekstraliga. Gdzie oglądać mecze 5. kolejki? Transmisja TV, stream online, na żywo

Spotkania 5. kolejki PGE Ekstraligi obejrzymy na antenie: Eleven Sports 1 oraz nSport+. W Internecie żużlowe zmagania będzie można oglądać na stronie: elevensports.pl, w aplikacji Eleven Sports oraz na platformach: NC+GO, WP Pilot,Player.pl, Ipla. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji:

Piątek, 10 maja

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Speed Car Motor Lublin – godz. 17:30 (Eleven Sports 1, elevensports.pl, aplikacja Eleven Sports)

Betard Sparta Wrocław - Truly.Work Stal Gorzów – mecz przełożony na 14 czerwca

Niedziela, 12 maja

Mr Garden GKM Grudziądz - Get Well Toruń – godz. 16:00 (nSport+, NC+GO)

forBET Włókniarz Częstochowa - FOGO Unia Leszno – godz. 18:30 (nSport+, NC+GO)

Więcej o: