Groźny wpadek Jasona Doyle'a. Żużlowiec Get Well Toruń miał kłopoty z oddychaniem i trafił do szpitala [WIDEO]

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło podczas niedzielnego spotkania między Get Well Toruń i forBET Włókniarzem Częstochowa. W zdarzeniu najbardziej ucierpiał zawodnik gospodarzy - Jason Doyle - który nie był w stanie dokończyć spotkania i trafił do szpitala.
Zobacz wideo

W niedzielę, w 4. kolejce PGE Ekstraligi Get Well Toruń podejmował na Motoarenie forBET Włókniarza Częstochowę. W siódmym biegu na starcie zameldowali się: Jason Doyle i Norbert Kościuch (Toruń) oraz Matej Zagar wraz Michałem Gruchalskim (Włókniarz). 

Najlepszy start zaliczył Zagar, który chwilę później pojechał szeroko, na co musiał zareagować Doyle. Gdy Australijczyk „uciekał” przed motocyklem zawodnika gości, uderzył w maszynę Michała Gruchalskiego. Obaj żużlowcy wylądowali na torze, a później wpadli na bandę (Doyle zderzył się jeszcze z własnym motocyklem). Całe zdarzenie zobaczycie na poniższym wideo:

 

Junior Włókniarza podniósł się z ziemi o własnych siłach, natomiast były mistrz świata, który skarżył się na kłopoty z oddychaniem, został przetransportowany na noszach do karetki. Po przewiezieniu do szpitala i wykonaniu badań okazało się, że żużlowiec doznał złamania żebra. 33-latek spędził noc w toruńskiej placówce. 

W powtórzonym biegu nie wystąpił wykluczony przez sędziego Zagar. Ostatecznie Get Well Toruń przegrał z forBET Włókniarzem Częstochowa 39:51.

Więcej o: