PGE Ekstraliga. Żużlowy sezon rusza już dzisiaj! Sprawdź kto pojedzie w pierwszej kolejce i gdzie oglądać mecze. Transmisja TV, stream online, na żywo, terminarz, 5-7.04

PGE Ekstraliga 2019. Po długiej przerwie nareszcie powraca najlepsza liga żużlowa świata. Mecze pierwszej kolejki będą rozgrywane w piątek i niedzielę. Dziś na torze zobaczymy pojedynki Stelmet Falubazu Zielona Góra z Get Well Toruń oraz forBET Włókniarza Częstochowa z truly.work Stalą Gorzów.
Zobacz wideo

Skoro w kalendarzu mamy już wiosnę, to najwyższy czas, by na tor wyjechali najlepsi żużlowcy i zaprezentowali się w najlepszej lidze świata. Już w piątek, 5 kwietnia, rozpocznie się nowy sezon PGE Ekstraligi. W poprzednich rozgrywkach triumfowała Unia Leszno, która pokonała w finale Stal Gorzów. Z kolei na trzecim stopniu podium uplasowała się przed rokiem drużyna Sparty Wrocław.

Po rundzie zasadniczej z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnała się Unia Tarnów. Beniaminkiem w tym sezonie PGE Ekstraligi będzie natomiast Speed Car Motor Lublin. Lublinianie przystąpią do pierwszego meczu poważnie osłabieni, bowiem kilka tygodni temu Grzegorz Zengota doznał złamania nogi podczas jazdy na motocrossie. Z kolei aktualni mistrzowie Polski z Leszna stracili niedawno Jarosława Hampela, który uszkodził łopatkę i będzie pauzował od czterech do sześciu tygodni.

PGE Ekstraliga 2019. Terminarz pierwszej kolejki spotkań i harmonogram transmisji

W tym sezonie PGE Ekstraligi żużlowe mecze będziemy mogli oglądać w Eleven Sports oraz nSport+. W Internecie spotkania będą dostępne na stronie i w aplikacji Eleven Sports oraz na platformach: NC+GO, WP Pilot,Player.pl i Ipla. W każdej kolejce dwa pojedynki będą rozgrywane w piątek, a dwa kolejne w niedzielę. Poniżej zamieszczamy terminarz najbliższej kolejki oraz informację o transmisjach.

Piątek, 5 kwietnia

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń – godz. 17:30 (Eleven Sports 1, elevensports.pl, aplikacja Eleven Sports, NC+GO, WP Pilot,Player.pl, Ipla)

forBET Włókniarz Częstochowa - truly.work Stal Gorzów – godz. 20:15 (Eleven Sports 1, elevensports.pl, aplikacja Eleven Sports, NC+GO, WP Pilot,Player.pl, Ipla)

Niedziela, 7 kwietnia

Fogo Unia Leszno - WTS Sparta Wrocław – godz. 15:30 – nSport+, NC+GO

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz, godz. 18:30 – nSport+, NC+GO

Więcej o:
Copyright © Agora SA