Żużel. Kolejne reprezentacje wycofują się z Mistrzostw Europy Par. Nie chcą jechać do Rosji

Żużel. Reprezentacje czterech państw wycofały się z udziału w półfinałach Mistrzostw Europy Par 2019. Powodem jest to, że jako gospodarza finału wybrano Rosję.
Zobacz wideo

Mistrzostwa Europy Par 2019 zaplanowano na czerwiec. Cztery reprezentacje odmówiły udziału

Finał żużlowych Mistrzostw Europy Par odbędzie się 29 sierpnia w rosyjskim Bałakowie. Jak poinformował „Przegląd Sportowy” to właśnie lokalizacja imprezy stała się kością niezgody przed zbliżającymi się półfinałami MEP. Z udziału w całym turnieju wycofały się reprezentacje Szwecji, Wielkiej Brytanii, Danii i Słowenii. Według przedstawicieli wymienionych federacji koszt podróży do Rosji byłby po prostu zbyt duży. 

W ramach Mistrzostw Europy par rozegrany zostanie tylko jeden półfinał

Przed finałem w Rosji, na czerwiec zaplanowano dwa półfinały. Teraz stało się jasne, że jeden z nich trzeba będzie odwołać. W jedynym półfinale we włoskim Terenzano zobaczymy więc żużlowe duety z: Włoch, Francji, Słowacji, Ukrainy, Finlandii, Norwegii i Węgier. Do ostatniej fazy turnieju zakwalifikują się dwa zespoły. W rosyjskim finale czekają już reprezentacje: Rosji, Czech, Polski, Niemiec i Łotwy.  

Dwie ostatnie edycje Mistrzostw Europy Par wygrywała Polska. Duńczycy, którzy teraz wycofali się z turnieju, zajęli przed rokiem drugie miejsce. 

Więcej o: