Sport.pl

"Perfidna ruska świnia". Prezes klubu przeprasza za swoje skandaliczne słowa o żużlowcu

Żużel. Prezes KS ROW Rybnik - Krzysztof Mrozek - podczas spotkania z kibicami nazwał Grigorija Łagutę "perfidną ruską świnią". Na te słowa zareagował już menedżer reprezentacji Rosji, a sprawa trafiła też do prokuratury.
Zobacz wideo

Decyzja Grigorija Łaguty ostro skomentowana przez prezesa KS ROW-u Rybnik

11 lutego, podczas spotkania z kibicami prezes pierwszoligowego KS ROW-u Rybnik – Krzysztof Mrozek – nie opanował nerwów i w ostrych słowach skomentował odejście z klubu Grigorija Łaguty. Według relacji Mrozka, Rosjanin miał pozostać w Rybniku po zakończeniu zawieszenia. Żużlowiec przeniósł się jednak do beniaminka PGE Ekstraligi – Speed Car Motoru Lublin.

Mrozek nazwał Łagutę „perfidną ruską świnią”, „ruską mendą” i „ruską panienką”. Te słowa nie pozostały bez reakcji rosyjskiej federacji. Menedżer reprezentacji naszych sąsiadów – Andriej Sawin – zapowiedział, że zgłosi wypowiedź prezesa ROW-u do Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM), Europejskiej Federacji Motocyklowej (FIM Europe) i Polskiego Związku Motorowego. „Będziemy się domagali usunięcia prezesa Mrozka ze struktur sportowych, bo obraża nas jako naród. Dlaczego nie używa tych samych, obraźliwych słów względem innych narodowości? Nie możemy tego tak zostawić” – powiedział Sawin w rozmowie z „WP Sportowymi Faktami”.

Skandaliczne słowa prezesa Mrozka są również przedmiotem śledztwa prokuratury w Gliwicach.

Prezes Mrozek przeprasza za „perfidną ruską świnie” i zapowiada akcję antydyskryminacyjną

19 lutego Prezes Mrozek, poprzez oficjalną stronę internetową klubu, wydał oświadczenie, w którym przeprosił za użyte określenia. „Na wypowiedziane słowa bezpośrednio miały wpływ negatywne emocje, które nie zostały przeze mnie opanowane. Słowa, które padły na spotkaniu z kibicami, nie powinny nigdy zostać przeze mnie użyte. Przepraszam za te słowa. Żałuję bardzo i wyrażam skruchę” – czytamy w komunikacie. Władze ROW-u zadeklarowały też przeprowadzą edukacyjną akcję antydyskryminacyjną.  

Więcej o:
Komentarze (9)
"Perfidna ruska świnia". Prezes klubu przeprasza za swoje skandaliczne słowa o żużlowcu
Zaloguj się
 • dzakarta

  Oceniono 8 razy 4

  Prezes Mrozek - największy ch...m III RP ! Zapisz się ch.….. do PIS-uaru, tam potrzebują takich jak ty i nie będziesz sam !

 • flanemco

  Oceniono 2 razy 2

  Mrozek jak to mrozek typowy prymitywny pachoł polski...

 • walsmet

  Oceniono 4 razy 2

  I co tu się dziwic , że cały świat postrzega już Polskę jako antydemokratyczny i antysemicki kraj. Ten człowiek przepraszam to bydle powinno zniknąc ze sportu w jednej chwili.

 • hens

  Oceniono 3 razy 1

  Tak to jest, gdy zwykły menel i obszczymur załapie się na stanowisko prezesa klubu sportowego. A że z awansu społecznego, to normalne, połowie podobnych do niego, udało się załapać, na fuchy poselskie w PIS bolszewii..

 • seba_s

  Oceniono 5 razy -1

  Przecież oprócz „świni” i „mendy” wszystko się zgadza, więc w czym próblem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX