Zbigniew Boniek kupił polski klub?! Akcje oficjalnie sprzedane

- Chodzą słuchy, że Zbigniew Boniek i Tomasz Gollob przejęli Polonię Bydgoszcz - mówi Leszek Tillinger, były działacz bydgoskiego klubu żużlowego, w rozmowie z Dariuszem Ostafińskim, dziennikarzem WP Sportowe Fakty.

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, to wielki fan żużla. W latach 90. klękał przed Tomaszem Gollobem, gdy ten wygrał Grand Prix we Wrocławiu. Teraz wspólnie mogą poprowadzić Polonię Bydgoszcz. - Chodzą słuchy, że to prawdopodobnie Zbyszek razem z Tomkiem kupili akcje klubu. Gdyby tak było, to bardzo bym się cieszył, bo trudno sobie wyobrazić lepszą opcję dla klubu - przyznał Leszek Tillinger, były działacz Polonii, w rozmowie z Dariuszem Ostafińskim, dziennikarzem WP Sportowe Fakty.

Prezes Polskiego Związku nie potwierdził tych informacji, ale też nie zaprzeczył. - Jestem w Afryce, za tydzień wracam do Włoch, muszę uporządkować kilka spraw - uciął temat Boniek. Pewne jest, że Władysław Gollob, działacz żużlowy, a prywatnie ojciec Tomasza Golloba, sprzedał akcje klubu.

Boniek miałby prowadzić Polonię Bydgoszcz wspólnie z Tomaszem Gollobem. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjaźni się z byłym żużlowcem. Boniek nie opuścił Golloba po kontuzji kręgosłupa, której mistrz świata na żużlu doznał w kwietniu 2017 roku. Boniek pomógł Gollobowi uzyskać specjalną rentę od premier Beaty Szydło.

Polonia Bydgoszcz to siedmiokrotny drużynowy mistrz Polski na żużlu. Powstał w 1920 roku, a obecnie rywalizuje w drugiej lidze.