Sport.pl

Tomasz Gollob przerwał rehabilitację. "Ból jest tak ogromny, że rzadko wstaje z łóżka"

Tomasz Gollob przerwał rehabilitację. 47-latek nie radzi sobie z ogromnym bólem, który w tej chwili często uniemożliwia mu jakiekolwiek poruszanie się, nawet na wózku inwalidzkim - informuje Przegląd Sportowy.

Gollob półtora roku temu uległ bardzo poważnemu wypadkowi na motocrossie. Były znakomity żużlowiec uszkodził rdzeń kręgowy, co wywołalu paraliż kończyn dolnych. Od tamtej pory 47-latek przechodził proces rehabilitacji, a w ostatnim czasie był dwukrotnie operowany. 

Podczas pierwszej wspomnianej operacji lekarze usunęli Gollobowi woreczek żółciowy. Druga była już jednak znacznie poważniejsza, bo polegała na umieszczeniu specjalnego stymulatora w okolicach kręgosłupa. Zaawansowane urządzenie miało pomóc byłemu mistrzowi świata w walce z bólem. Walce, którą ostatnio coraz częściej przegrywa. – Bardzo chciałbym mieć dobre wiadomości, ale na razie sytuacja nie jest optymistyczna. Jeśli chodzi o problemy z opanowaniem bólu, to przypadek Tomasza Golloba jest jednym z najtrudniejszych z jakim się zetknąłem - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" profesor Marek Harat, który nadzoruje proces leczenia i rehabilitacji Golloba.

Gollob przerwał rehabilitację

Ból, z jakim musi mierzyć się były żużlowiec, jest w tej chwili tak mocny, że zmusił on go do przerwania rehabilitacji. 47-latek w ostatnich dniach niemal w ogóle nie podnosi się z łóżka i nawet nie próbuje wsiadać na wózek inwalidzki. Dodatkowo, bardzo poważnym kłopotem są powracające wciąż infekcje. Organizm Golloba jest na tyle osłabiony, że każda zmiana warunków powoduje u niego wysoką gorączkę.

Mateusz Puka z "Przeglądu Sportowego" zdradził, że Gollob nawet październikową wizytę na stadionie Polonii Bydgoszcz, gdzie odbywał się turniej charytatywny, przypłacił zapaleniem oskrzeli.

Więcej o:
Komentarze (28)
Tomasz Gollob przerwał rehabilitację. "Ból jest tak ogromny, że rzadko wstaje z łóżka"
Zaloguj się
 • judaszowy

  Oceniono 23 razy 17

  Tomku, trzymam kciuki za ciebie i życzę Ci szczerze powrotu do zdrowia, abyś mógł normalnie funkcjonować. zdrowiej nam!

 • aqua7x

  Oceniono 12 razy 6

  to jak on chcial pracowac jako radny?

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 3 razy 3

  Cóż 1000x uniknął poważnej kontuzji, za 1001 razem się nie udało.

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 2

  no tragedia ----ale ten chłop miał to pisane w genach .

 • Tomasz Szuk

  Oceniono 1 raz 1

  Przeczytałem informację na temat stanu zdrowia Tomka i od razu przypomniałem sobie audycję, której słuchałem kilka dni temu, dotyczącą nowatorskiej metody rekonstrukcji rdzenia kręgowego, którą stosuje z pozytywnymi efektami we Wrocławiu zespół pod kierunkiem dra Tabakowa. Może to jest jakaś szansa. Nie mam bezpośredniego kontaktu do T. Golloba, ale wierzę, że to info mu przekażecie.
  Tomek z Wrocławia

 • kalowiec

  Oceniono 3 razy 1

  Jeszcze trochę i przekręcą chłopinę, ktoś mu nieźle w głowie miesza...

 • bonenecklace

  Oceniono 5 razy 1

  Na pewno do pogorszenia stanu Golloba przyczynił się rzekomo zbawienny wyjazd na tzw. terapię do Chin. Przyniosła więcej szkody niż pożytku. Gollob powinien zostać w sporcie, jako doradca, trenera itp., coś jak Cegielski. Ma wiedzę, przeżył wiele, i młodych adeptów żużla mógłby wiele nauczyć.

 • krzepki.harry

  Oceniono 7 razy 1

  Cholercia, człowiek myśli, że będzie lepiej, że rehabilitacja... a tu pod górę :(
  Nie dawaj się chłopie!

 • izarider

  Oceniono 5 razy 1

  Straszne, tyle lat bez wypadku, a na koniec bach, i po chłopie. Teraz to tylko kłębek bólu i nerwów. Współczuję serdecznie. Tak jak panu Szurkowskiemu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX