GP Niemiec. Matej Zagar najlepszy, Polacy daleko

Matej Zagar wygrał żużlowe Grand Prix Niemiec. Najlepszy z Polaków był Patryk Dudek, który zajął 6. miejsce.

To była dziewiąta eliminacji mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Martin Vaculik, a trzecie Jason Doyle. Australijczyk umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na trzy turnieje przed zakończeniem sezonu ma 114 pkt i o 10 wyprzedza Patryka Dudka oraz o 13 Macieja Janowskiego.

W Teterow po raz pierwszy w tym sezonie zabrakło w finale reprezentantów Polski. Dudek zajął 6. miejsce (11 pkt), Janowski był 10. (7 pkt), Piotr Pawlicki 13. (4 pkt), a Bartosz Zmarzlik 15 (2 pkt).

Początkowo nie było w ogóle wiadomo czy GP Niemiec dojdzie do skutku. W Teterow przez dwa poprzednie dni obficie padało.