Sport.pl

Grand Prix Szwecji. Wygrana Bartosza Zmarzlika, Maciej Janowski liderem klasyfikacji generalnej!

Doskonale zaprezentowali się polscy żużlowcy podczas sobotniego Grand Prix Szwecji. W Malilli triumfował Bartosz Zmarzlik, a czwarte miejsce zajął Maciej Janowski, który został liderem klasyfikacji generalnej.

Finałowy bieg sobotniego Grand Prix miał dramatyczny przebieg. Zmarzlik na ostatnim łuku jadąc po zewnętrznej minął prowadzącego Antonio Lindbaecka i triumfował na szwedzkim torze. To druga wygrana Zmarzlika w turnieju Grand Prix.

Czwarte miejsce w Malilli zajął Janowski, który w finałowym biegu musiał uznać wyższość zawodników gospodarzy - Lindbaecka i Fredrika Lindgrena. Polak i tak może być jednak z siebie dumny. Czwarte miejsce w Szwecji dało mu awans na pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej Grand Prix.

Janowski (88 pkt) o pięć punktów wyprzedza Jasona Doyle'a z Australii i o osiem oczek Patryka Dudka. Zmarzlik zajmuje szóstą pozycję z 70 punktami na koncie. Kolejne Grand Prix odbędzie się 26 sierpnia na torze w Gorzowie.

Zobacz wideo
Komentarze (7)
Grand Prix Szwecji. Wygrana Bartosza Zmarzlika, Maciej Janowski liderem klasyfikacji generalnej!
Zaloguj się
  • salsolo.4

    Oceniono 5 razy 3

    Jak kończyłem czytać artykuł to od razu przyszła mi do głowy myśl, że pojawi się jakiś idiota, który napisze jaki to mało popularny sport, i że uprawiają w może trzech krajach na krzyż. No i proszę pojawił się debilek - @lech2011.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX