Sport.pl

Żużel. Jest postęp w leczeniu Tomasza Golloba. "Podejmiemy próbę chodzenia"

- Podejmiemy próbę chodzenia, ale oczywiście za pomocą sprzętu - mówi "Gazecie Wyborczej" dr Krzysztof Radziszewski z bydgoskiego szpitala wojskowego, gdzie rehabilitację przechodzi Tomasz Gollob.

W bydgoskim szpitalu wojskowym znajduje się specjalne urządzenie do pionizowania osób, które utraciły władzę w nogach. "Gazeta Wyborcza" ustaliła, że jest ono wykorzystywane do rehabilitacji Tomasza Golloba, który pod koniec kwietnia uległ bardzo poważnemu wypadkowi na torze motocrossowym.

Według lekarzy stan funkcji zdrowia zawodnika się poprawia. Dotyczy to szczególnie kończyn górnych (Gollob już siedzi samodzielnie). Pozytywne jest także nastawienie do leczenia. – Jesteśmy zbudowani siłą, zaangażowaniem i podejściem do rehabilitacji. Pan Tomasz aktywnie uczestniczy w procedurach rehabilitacyjnych – podkreślił dr Radziszewski. - Podejmiemy próbę chodzenia, ale oczywiście za pomocą sprzętu - dodał.

Niestety wciąż nie zmienia się stan neurologiczny żużlowca.

Przypomnijmy, że lekarze niemal od razu po wypadku orzekli, że Gollob już nie wróci na tor. Że będzie musiał przerwać sportową karierę. Sam zawodnik chyba już też się z tym pogodził, bo kilka dni temu na Facebooku ogłosił, że chce sprzedać swoje żużlowe silniki.

Gollob to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii. W 2010 roku został mistrzem świata. W drużynie wywalczył sześć tytułów. Łącznie zdobył 17 medali MŚ. A w 1999 roku został wybrany najlepszym sportowcem Polski.

Pod koniec kwietnia uległ na torze motocrossowym w Chełmnie bardzo poważnemu wypadkowi. W jego wyniku doznał złamania siódmego kręgu oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego. Oprócz tego załamał żebra, a także doznał stłuczenia płuc i mięśnia sercowego.

Więcej o:
Komentarze (15)
Żużel. Jest postęp w leczeniu Tomasza Golloba. "Podejmiemy próbę chodzenia"
Zaloguj się
 • Dariusz Stopa

  Oceniono 3 razy 3

  Mam kolegę po podobnym wypadku który leczy się w tm samym ośrodku. Dla niego jest miejsce tylko 2 razy w roku na 2tyg.... ale jak widać jak jesteś znany to pomimo matactw finansowych nie dość ze nie pójdziesz siedzieć jak zwykły Kowalski to jeszcze w razie wypadku masz cały rok opiekę i nie musisz czekać w kolejce do parapodium, nie inni czekają 6 miesięcy, gollobek może codziennie ćwiczyć.... żenada... życzę mu powrotu do zdrowia ale nie kosztem kowalskich.

 • sgd1981

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekawe czy mi zwyklemu człowiekowi byłoby dane takie leczenie mimo wszystko zdrowia

 • boliver

  Oceniono 2 razy 0

  Wspaniała nowina--- powodzenia Tomek

 • jajanek12

  Oceniono 4 razy 0

  To cieszy. Ale kto za to płaci? NFZ,MON (wszak szpital wojskowy) czy klan Gollobów?
  Przecież ta rehabilitacja jest bardzo kosztowna?

 • miejski_aktywista

  Oceniono 4 razy 0

  Panie Tomaszu, trzymamy kciuki, będzie pan OK!

 • maryjanek66

  Oceniono 5 razy -1

  Doyle chodzi o kulach i jeździ, to moze Tomek tez nie bawem sie skusi?

 • clevland

  Oceniono 8 razy -2

  To jest Tomasz Golob !
  To nie kwestia tego czy będzie chodził, a tego kiedy będzie ścigał się na torze !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX