Sport.pl

Żużel. Polska zdobywa Drużynowy Puchar Świata!

Żużlowa reprezentacja Polski obroniła Drużynowy Puchar Świata, w świetnym stylu pokonując Szwedów, Rosjan i Brytyjczyków i wygrywając finał w Lesznie.

Polska już przed finałem była stawiana w roli zdecydowanego faworyta, któremu zagrozić mogła jedynie Szwecja. Prognozy zaczęły sprawdzać się już od pierwszego biegu, od którego zarówno gospodarze jak i Szwedzi zaczęli mocno dystansować rywali.

Od samego początku widoczna była ogromna różnica pomiędzy umiejętnościami żużlowców. Rywale zdecydowanie odstawali od biało-czerwonych, co dobitnie pokazały świetne występy Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego. Obydwaj zawodnicy niemal w każdym biegu gwarantowali niesamowitą walkę i emocje, zazwyczaj zakończone zdobywaniem kompletu punktów. Na torze w Lesznie równie dobrze zaprezentowali się Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik, którzy łącznie dali naszej drużynie 23 punkty.

Łącznie nasza reprezentacja zdobyła 50 punktów, dla porównania czwarta Wielka Brytania zdobyła zaledwie 15 oczek.

1. Polska - 50 punktów

2. Szwecja - 42 punkty

3. Rosja - 18 punktów

4. Wielka Brytania - 15 punktów

Drużyna Marka Cieślaka ani na moment nie dała powodów do tego, by sądzić, że w dzisiejszym finale może stać się coś niespodziewanego. Pomimo fantastycznego występu Antonio Lindbaecka, który sam zdobył 20 punktów dla Szwecji, jego drużyna nie była w stanie realnie zagrozić Polsce. Brytyjczykom i Rosjanom pozostała walka o brązowy medal, z której zwycięsko wyszli ci drudzy.

Punktacja polskich zawodników:

1. Maciej Janowski - 14

2. Piotr Pawlicki - 13

3. Bartosz Zmarzlik - 13

4. Patryk Dudek - 10

Więcej o:
Komentarze (16)
Żużel. Polska zdobywa Drużynowy Puchar Świata!
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 1 raz 1

  Oczewiście, ze jezdeśmy POTENGOM (jak wrzeszczy teaser na pierwszej, hurrra Polska górom!!!!!!).
  Tak jak "potengom" w klipę (zwana baseballem) są Amerykanie, w krykieta Angole i PAkistańczycy, w tańcu wirowym derwisze tureccy, a we wchodzeniu na Mt. Everest Szerpowie.
  Bo to lokalne, niszowe, osobliwe sporty.
  W żużel nikt powazny (z wyjątkiem paru amatorów spalin z ANglii, Danii i Australii, oraz prowincjuszy z Polski) nikt sie serio nie bawi. Kilka osób, zreszta coraz mniej...
  Łatwo byc "potengom" wśród nielicznych. W dodatku w tak nudnym sporcie.

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz -1

  brawo --ale co słychac z tym naszym żużlowcem chwilowo nieruchawym ---cos się poprawia czy tomkiem zajął się już Z U S ???

 • maks200

  Oceniono 1 raz -1

  Było kilka biegów palce lizac Lindzbek mistrzostwo swiata.Zuzel siatkówka ręczna lekko atletyka to dyscypliny sportu najmocniejsze i najlepsze mozna powiedzieć narodowe w przeciwienstwie do golfa bilard nozna itd.

 • grma

  Oceniono 1 raz -1

  Serio nie podaliście wyników punktowych ogółem?

 • dar61

  Oceniono 2 razy -2

  Nie są znane korzenie pojęcia 'dystansować kogoś', ale to neologizm, o dziwo, wart pochwały, Redakcjo.
  Zawody były zaś dość ... nudnawe. Jedyna niepewność to oczekiwanie, kiedy młodzi polscy jeźdźcy dogonią Szwedów w zdobywaniu punktów w pozycjach zewnętrznych torów. Dogonili. Instytucja dżokerów nieco statystykę zakłócała.

  ***
  '...zarówno gospodarze jak i Szwedzi zaczęli mocno...'
  >>> zarówno gospodarze, [PRZECINEK] jak i Szwedzi zaczęli mocno...
  >>> zarówno gospodarze - jak i Szwedzi - zaczęli mocno...
  >>> zarówno gospodarze (jak i Szwedzi) zaczęli mocno...

  '...występu Antonio Lindbaecka...'
  >>> ANTONIA

 • yosemitesam

  Oceniono 7 razy -5

  Po pierwsze ze sportem to nie ma za wiele wspólnego, po drugie jazdę motorem po żużlowym torze uprawia się ledwie w kilku krajach na świecie. Ale mimo wszystko gratuluję chłopakom mistrzostwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX