Sport.pl

Żużel. Dobre wieści w sprawie Tomasza Golloba. Odzyskał głębokie czucie w nogach

Tomasz Gollob odzyskał głębokie czucie w nogach. - informuje "Przegląd Sportowy". Powrót czucia głębokiego daje cień nadziei na powrót pełnego czucia w nogach

Ze Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy dobiegają coraz bardziej optymistyczne informacje na temat stanu zdrowia Tomasza Golloba. Żużlowiec niemal w pełni odzyskał już czucie głębokie w nogach, a to oznacza, że zdaje sobie sprawę z ułożenia nóg w pozycji leżącej, a podczas ćwiczeń orientuje się, za którą jest dotykany przez lekarzy i rehabilitantów.

 - Przed operacją czucia głębokiego w ogóle nie było. Później pojawiało się sporadycznie. Teraz mogę jednak powiedzieć, że Tomek zaczął odpowiadać na pytania coraz szybciej i bardziej zdecydowanie, a to oznacza, że jest z nim coraz lepiej. Powrót czucia głębokiego daje cień nadziei na powrót pełnego czucia w nogach – mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" profesor Marek Harat, lekarz zajmujący się Tomaszem Gollobem od momentu wypadku.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia Gollob legł na torze motocrossowym w Chełmnie poważnemu wypadkowi. W jego wyniku doznał złamania siódmego kręgu oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego. Oprócz tego załamał żebra, a także doznał stłuczenia płuc i mięśnia sercowego. 

Gollob to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii. W 2010 roku został mistrzem świata. W drużynie wywalczył sześć tytułów. Łącznie zdobył 17 medali MŚ. W 1999 roku został wybrany najlepszym sportowcem Polski. Motocross był jego wielką pasją, stanowił też - jak sam mówił - element treningu.

Zobacz wideo

***

Organizator zawodów o wypadku Golloba

- Bądźmy dobrej myśli, Tomek upadł na łagodnym zjeździe, a nie po jakimś nieudanym skoku - mówi w rozmowie ze Sport.pl Władysław Knap, organizator motocrossowych zawodów w Chełmnie. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Komentarze (11)
Żużel. Dobre wieści w sprawie Tomasza Golloba. Odzyskał głębokie czucie w nogach
Zaloguj się
 • Janusz Ciolek

  0

  Lekarz the best wiedzialem że postawi Tomka na nogi to jest lekarz pozdrawiam Tomka trzymaj się wyjdziesz z tego

 • kac

  0

  No to jest nadzieja, że przynajmniej będzie mógł samodzielnie chodzić...

 • antydepresant1111

  0

  Hura. Będzie dobrze. Rok jeszcze na pewno. W 2018 tym Gollob wróci do jazdy. Iżyczę mu tego z całego serca.

 • pato

  0

  Jaka dobra informacja dzisiaj, oprócz tego oczywiście, że piątek ;-)

 • lynx4

  0

  Mówiłem, że mu odrośnie i właśnie odrasta...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX