Tomasz Gollob nie ma czucia w nogach

Przykre informacje ze szpitala wojskowego w Bydgoszczy. Tomasz Gollob, który przed kilkoma dniami doznał poważnego wypadku na torze motocrossowym w Chełmnie, nie odzyskał czucia w nogach.

Informację o aktualnym stanie zdrowia żużlowca i podjęciu przez niego współpracy z psychologiem przekazał za pośrednictwem twittera dziennikarz TVP Info Hubert Malinowski.

Do wypadku doszło w niedzielę podczas treningu poprzedzającego motocrossowe zawody w Chełmnie. W jego wyniku Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, doznał bardzo poważnych obrażeń, w tym złamania siódmego kręgu oraz uszkodzenia rdzenia kręgowego. Oprócz tego ma złamane żebra, a także stłuczenia płuc i mięśnia sercowego.

Jeszcze w niedzielę sportowiec przeszedł operację, po której wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Wybudzony został we wtorek. Oddycha już samodzielnie i może jeść, ale wciąż przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Prokuratura Rejonowa w Chełmnie wszczęła śledztwo w sprawie wypadku. Postępowanie dotyczy możliwości spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokuratura chce przesłuchać Golloba po 3 maja.

Więcej o: