Żużel. Grand Prix Polski. Tai Woffinden mistrzem świata, Pedersen najszybszy na torze w Toruniu

Tai Woffinden został mistrzem świata w jeździe na żużlu. Tytuł zapewnił sobie podczas sobotniego Grand Prix Polski. Najlepszy w Toruniu był jednak Duńczyk Nicki Pedersen, trzecie miejsce zajął Maciej Janowski.

Woffinden zapewnił sobie tytuł, mimo że w Toruniu ugrał zaledwie osiem punktów i nie awansował nawet do półfinału. O jego triumfie zdecydowało ostatnie miejsce, które rywalizujący z nim Amerykanin Greg Hancock zajął w swoim biegu półfinałowym.

- To dla mnie emocjonujący moment - powiedział łamiącym się głosem Woffinden. - Ciężko pracowałem przez ostatni rok. Teraz ledwie mogę powstrzymać łzy. Cieszę się, że znów jestem mistrzem. Udowodniłem, że to nie był przypadek - dodał.

Anglik był już mistrzem świata w 2013 roku. Wówczas także zapewnił sobie tytuł na torze w Toruniu. Tegoroczny triumf zadedykował walczącemu o powrót do zdrowia Darcy'emu Wardowi. - Musisz walczyć. Niech to będzie dla ciebie kolejne wyzwanie, które musisz pokonać. I dokonasz tego, bo jesteś silny - skończył Woffinden.

Najlepszy na Motoarenie w Toruniu był jednak Nicki Pedersen. - W finale byłem pod wielką presją, bo pozostali kierowcy wciąż na mnie naciskali. Bardzo się cieszę. Przez ostatnie tygodnie bardzo ciężko pracowałem, by tu wygrać - powiedział. Dla Duńczyka to trzecie zwycięstwo w tegorocznych zmaganiach o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Pedersen w finale stoczył pasjonującą walkę z Australijczykiem Jasonem Doyle'em. Na podium stanął także Polak Maciej Janowski. Piotr Pawlicki był siódmy, Krzysztof Kasprzak 16.

Ostatnie zawody GP w tym sezonie odbędą się 24 października w Melbourne.

Więcej o: