PGE sponsorem tytularnym Ekstraligi Żużlowej

- To bardzo ważny dzień dla polskiego żużla i czuję satysfakcję, że tak prestiżowa polska marka, licząca się na arenie międzynarodowej, została naszym sponsorem - mówił we wtorek na konferencji prasowej prezentującej nowego sponsora Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego, który jest większościowym udziałowcem Ekstraligi.

24 lutego podpisano umowę, na mocy której polska liga żużlowa zyskała nowego sponsora tytularnego. Przez trzy najbliższe lata będzie nim Polska Grupa Energetyczna. - Dla PGE to przede wszystkim dobry biznes. Jesteśmy obecni w sportach żużlowych jako sponsorzy, partnerzy już od wielu lat, jednak nasza obecność miała do tej pory tylko charakter eventowy albo lokalny, jak w przypadku PGE Stali Rzeszów - mówił na wtorkowej konferencji prasowej w Centrum Olimpijskim Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE.

I dodał: - Wraz z przyjęciem przez naszą firmę nowej strategii biznesowej w ślad za nią przyjęliśmy nową strategię zarządzania marką i budowania jej. Jako że jesteśmy liderem na rynku energetycznym w Polsce i chcemy się umacniać na tej pozycji, to musimy być kojarzeni z silnym partnerem i taką dyscypliną sportu, która z jednej strony dobrze kojarzy się z energią, mocą, a z drugiej dostarcza wielu emocji. Dlatego uważam, że współpraca z Ekstraligą to bardzo dobry sposób na budowanie pozytywnego wizerunku i rozpoznawalności marki.

Zadowolenia z podpisanej umowy nie krył również prezes Polskiego Związku Motorowego, większościowego udziałowca Ekstraligi. - To bardzo ważny dzień dla polskiego żużla i czuję satysfakcję, że tak prestiżowa polska marka, licząca się na arenie międzynarodowej, została naszym sponsorem. To bardzo dobra informacja przede wszystkim dla klubów, bo to one otrzymają więcej środków finansowych. Współpracujemy też z firmą NC+. Są to solidni, sprawdzeni partnerzy. Umowy te pozwolą polskiej lidze żużlowej poczuć się pewniej - ocenił Andrzej Witkowski.

Na konferencji obecny był również Tomasz Gollob, który w najbliższym sezonie będzie reprezentował barwy GKM Grudziądz. - Cieszę się, że liga będzie miała nowego sponsora, który będzie podtrzymywał ducha sportu i będzie towarzyszył rozgrywkom przez wiele lat. Żużel to dyscyplina, która się w Polsce rozwija i będzie rozwijać. Jako zawodnik jestem z tego powodu bardzo zadowolony - zakończył jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców.

Pierwszy bieg rozgrywek PGE Ekstraligi rozegrany zostanie 5 kwietnia w meczu GKM Grudziądz - Unia Tarnów.

Więcej o: