Złota gwiazda dla Polaków. Najlepsze momenty Eurosport Speedway Best Pairs [WIDEO]

Zwycięstwem Tomasza Golloba i Adriana Miedzińskiego zakończyły się zmagania najlepszych par świata na toruńskiej Motoarenie. Oto najciekawsze chwile tego turnieju.

Transmisję z tych zawodów stacja Eurosport przekazywała w sobotę do 71 krajów świata. To była najszerszej oglądana relacja w dziejach żużla. Widzowie zobaczyli emocjonujące zawody, a w finale wspaniały triumf Polaków. Tomasz Gollob i Adrian Miedziński pokonali w nim Rosjan: Emila Sajfutdinowa i Grigorija Łagutę. Potem stanęli na najwyższym stopniu podium.

 

Eurosport Speedway Best Pairs już za nami, a teraz czekamy na turnieje o mistrzostwo Europy. W sobotę w Czerwonogradzie rozpoczynają się eliminacje do tych zawodów.

Organizator mistrzostw, firma One Sport, przyznał na ten rok pięć stałych zaproszeń na wszystkie turnieje. Otrzymali je Tomasz Gollob, Duńczyk Nicki Pedersen, Rosjanin Emil Sajfutdinow, Szwed Andreas Jonsson oraz Czech Ales Dryml. Stawkę uzupełnią żużlowcy, którzy walczyć będą o prawo startu w eliminacjach. Ich decydująca faza odbędzie się 6 lipca w słowackiej Żarnovicy.

Natomiast w Czerwonogradzie o przepustkę do najważniejszego etapu turnieju postara się dwóch reprezentantów Polski. Będą nimi Maciej Janowski oraz Przemysław Pawlicki.

Bardzo istotny jest fakt, że tylko cztery czołowe lokaty premiowane będą jazdą w fazie finałowej. Tym trudniejsze zdaje się być zadanie biało-czerwonych. Ponadto w stawce imprezy nie brakuje znanych nazwisk i co najmniej jeszcze sześciu żużlowców ma realne szanse na awans.

Oto lista startowa turnieju w Czerwonogradzie:

1. Jan Mesiarik (Słowacja)

2. Leon Madsen (Dania)

3. Maciej Janowski (Polska)

4. Guglielmo Franchetti (Włochy)

5. Andrzej Lebiediew (Łotwa)

6. Alexandr Toma (Rumunia)

7. Andriej Karpow (Ukraina)

8. Renato Cvetko (Chorwacja)

9. Norbert Magosi (Węgry)

10. Maksim Bogdanow (Łotwa)

11. Roman Poważny (Rosja)

12. Ziga Radkovic (Słowenia)

13. Tobias Busch (Niemcy)

14. Przemysław Pawlicki (Polska)

15. Vaclav Milik (Czechy)

16. Aleksandr Łoktajew (Ukraina)

17. Jewgienij Krawczuk (Ukraina)

18. Pavel Kondratiuk (Ukraina)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.