Eurosport wchodzi w żużel. Dotrze do 130 milionów rodzin

Stacja będzie transmitować zawody żużlowe. Zaczyna od Eurosport Speedway Best Pairs. Potem pokaże ?na żywo? cztery turnieje finałowe indywidualnych mistrzostw Europy.

Pierwsza z tych imprez odbędzie się w tę sobotę na toruńskiej Motoarenie. Zmagania Amerykanów, Australijczyków, Czechów, Duńczyków, Polaków, Rosjan i Szwedów będzie można śledzić aż w 71 krajach świata dzięki bezpośredniej relacji w Eurosporcie.

Żużel stosunkowo rzadko był do tej pory prezentowany na antenie tego najpopularniejszego i największego europejskiego kanału sportowego. To się jednak zmieni w 2013 roku. Prócz Eurosport Speedway Best Pairs będzie również można zobaczyć "na żywo" cztery turnieje finałowe Indywidualnych Mistrzostw Europy.

- Wierzymy w tę dyscyplinę i wierzymy, że warto ją pokazać na antenie Eurosportu - uważa dyrektor zarządzający Eurosport Polska Krzysztof Świergiel. Nasza stacja dociera do 131 milionów gospodarstw domowych. Poza naszymi antenami dajemy organizatorom również naszą platformę multimedialną. Jesteśmy dużą organizacją i chcemy wesprzeć organizatorów Indywidualnych Mistrzostw Europy i stać się bardzo istotnym partnerem tej dyscypliny.

Premierowym daniem żużlowym 2013 roku w Eurosporcie będzie międzynarodowy turniej par.

- Zawody na toruńskiej Motoarenie będą komentować nasi dziennikarze Andrzej Mielczarek i Jakub Pieczatowski - zdradza redaktor naczelny stacji Adam Widomski. Obaj mają bogate doświadczenie, znają i rozumieją tę dyscyplinę sportu. W parku maszyn będzie dodatkowo pracował nasz reporter, natomiast nie przewidujemy studia przed ani po zawodach. Impreza będzie pokazywana w ponad 70 krajach, więc logistycznie i technicznie byłoby to przedsięwzięcie niezmiernie skomplikowane.

Wiadomo, że w przerwach między wyścigami będzie można usłyszeć rozmowy z zawodnikami. Przeprowadzać je w parku maszyn będzie Jan Staechmann. Ten były duński żużlowiec, uczestnik pierwszego w historii cyklu Grand Prix w 1995 roku, ma już doświadczenie telewizyjne.

- Przez kilka lat byłem członkiem ekipy pracującej przy transmisjach z turniejów Grand Prix i Drużynowego Pucharu Świata - mówi Staechmann. Wtedy jednak, w odróżnieniu od tego co będę robił w Toruniu, byłem współkomentatorem zawodów. Poza tym zdarzało mi się występować jak żużlowy ekspert w programach telewizyjnych czy radiowych. Teraz przede mną nowe dziennikarskie wyzwanie. Po raz pierwszy będę podczas turnieju żużlowego reporterem przeprowadzającym wywiady z zawodnikami. Już nie mogę się tego doczekać.

Po zakończeniu kariery Staechmann został trenerem-menedżerem. W 2006 roku doprowadził reprezentację Danii do złota w Drużynowym Pucharze Świata. Obecnie 47-letni Duńczyk pracuje w klubie brytyjskiej Elite League Peterborough Panthers.

- Nie miałem się specjalnie nad czym zastanawiać, kiedy firma One Sport zaproponowała mi współpracę przy wydarzeniach, które w tym sezonie organizuje - opowiada Staechmann. Zgodziłem się od razu. Uważam, że przywrócenie międzynarodowej rywalizacji par to strzał w dziesiątkę. Podobnie jak nadanie większego prestiżu Indywidualnym Mistrzostwom Europy, które do tej pory nie były zbyt cenione wśród żużlowców. Jestem przekonany, że to się zmieni od tego roku.

Przypominamy, że wciąż w sprzedaży są bilety na Eurosport Speedway Best Pairs. Najtańsze już od 35 złotych - do nabycia poprzez stronę internetową www.speedwaypairs.com, poprzez system internetowy www.unibax.kupbilety.pl, w kasach klubu Unibax oraz w Galerii Copernicus w Toruniu.

Organizatorzy przygotowali także gwarantowaną pulę biletów, które dostępne będą w kasach Motoareny w dniu zawodów 8 czerwca.

Turniej rozpocznie się w sobotę 8 czerwca o godzinie 19. Relacja także na sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.