Żużel. Polska - Reszta Świata 14 kwietnia w Gorzowie

14 kwietnia br. na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim dojdzie do rewanżowego meczu żużlowego Polska - Reszta Świata. W zawodach wystartują największe gwiazdy polskiego i światowego speedway'a.

Ole, ole, ole, ole! Trybuna Kibica zawsze pełna

Mecz będzie okazją do rewanżu dla zagranicznych żużlowców. 16 października zeszłego roku w Toruniu Polacy wygrali 47:44.

Liderem biało-czerwonych był Tomasz Gollob, który uzyskał 12 pkt, a wśród rywali po 13 zdobyli mistrz globu Amerykanin Greg Hancock oraz Australijczyk Darcy Ward.

Reprezentację Reszty Świata poprowadzi sześciokrotny indywidualny mistrz świata Tony Rickardsson.

W ekipie Szweda znajdą się Jason Crump (Australia), Greg Hancock (USA), Chris Harris (Wielka Brytania), Andreas Jonsson (Szwecja), Emil Sajfutdinow (Rosja) oraz juniorzy Darcy Ward (Australia) i Michael Jepsen Jensen (Dania).

Skład reprezentacji Polski nie został jeszcze ostatecznie ustalony przez trenera Marka Cieślaka. W piątek podano, że znajdą się w nim m.in. Tomasz Gollob, Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampel i Krzysztof Kasprzak.

Jak poinformował prezes KS Stal Gorzów (współorganizator imprezy) Władysław Komarnicki transmisję z zawodów pokaże program 1 TVP, a ceny biletów będą niższe niż na mecze ligowe. Koszt organizacji imprezy to około 600 tys. zł.

Podczas konferencji prasowej prezes Stali podpisał z wicemarszałkiem województwa lubuskiego Maciejem Szykułą list intencyjny w sprawie przekazania na ten cel 200 tys. zł z budżetu regionu. Taką uchwałę podjęli radni wojewódzcy na ostatniej sesji sejmiku.

Szykuła powiedział, że tak atrakcyjna impreza jest okazją do promocji regionu i jeszcze większej popularyzacji sportu żużlowego w lubuskiem.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?