Cykl Grand Prix rusza już dziś na PGE Narodowym! Gdzie śledzić występ polskich żużlowców? Transmisja TV, stream online, na żywo, lista startowa, 18.05

Tradycyjnie już żużlowe Grand Prix zostanie zainaugurowane na PGE Narodowym w Warszawie. W poprzednim sezonie tytuł mistrza świata wywalczył Tai Woffinden. Na warszawskim torze zobaczymy dziś czterech Polaków: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Janusza Kołodzieja oraz Bartosza Smektałę.
Zobacz wideo

W sezonie 2018 tytuł mistrza świata przypadł Taiowi Woffindenowi, który o 10 punktów wyprzedził Bartosza Zmarzlika. Ostatnie miejsce na „pudle” przypadło Fredrikowi Lindgrenowi. Maciej Janowski uplasował się 4. pozycji, Patryk Dudek był 9., a 14. lokata w „generalce” przypadła Przemysławowi Pawlickiemu.

Wiemy już, że z powodu kontuzji barku nie zobaczymy dziś na Narodowym Macieja Janowskiego. Polacy zaprezentują się w następującym składzie: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Janusz Kołodziej oraz Bartosz Smektała (dzika karta). Kołodziej zameldował się w tegorocznym cyklu GP dzięki wygranej w kwalifikacyjnym turnieju Challenge w Landshut. Dla zawodnika leszczyńskiej Unii będzie to powrót do zawodów o indywidualne mistrzostwo świata po ośmioletniej przerwie. 

Poza Janowskim, w Warszawie nie pojawi się też Greg Hanckock. Z powodu choroby nowotworowej żony Amerykanin podjął decyzję o wycofaniu się z dzisiejszej rywalizacji. Janowskiego i Hanckocka zastąpią: Max Fricke i Robert Lambert.

Lista startowa BOLL Warsaw Grand Prix Polski 2019

1. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
2. Bartosz Zmarzlik (Polska)
3. Fredrik Lindgren (Szwecja)
4. Max Fricke (Australia)
5. Robert Lambert (Wielka Brytania)
6. Artiom Łaguta (Rosja)
7. Jason Doyle (Australia)
8. Emil Sajfutdinow (Rosja)
9. Patryk Dudek (Polska)
10. Matej Zagar (Słowenia)
11. Martin Vaculik (Słowacja)
12. Janusz Kołodziej (Polska)
13. Niels Kristian Iversen (Dania)
14. Antonio Lindback (Szwecja)
15. Leon Madsen (Dania)
16. Bartosz Smektała (Polska)
Rezerwowi:
17. Dominik Kubera (Polska)
18. Rafał Karczmarz (Polska)

GP Polski 2019. Gdzie oglądać inaugurację indywidualnych mistrzostw świata na żużlu? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV Grand Prix Polski przeprowadzi stacja Canal+. W Internecie zmagania żużlowców będzie można dziś śledzić na stronie canalplussport.pl oraz poprzez platformę NC+GO. Początek transmisji od godz. 18:00.