Sport.pl

JAG zapłacił za żużlowca

Ilja Czałow został nowym zawodnikiem Lechmy Poznań. - Liczymy, że wywalczy dla nas 5-6 pkt w każdym meczu - mówi wiceprezes ?Skorpionów? Filip Suski.
O tym, że Czałow może trafić do poznańskiego klubu, pisaliśmy już w piątek. I właśnie tego dnia, po tym jak Rosjanin pojawił się na treningu na Golęcinie, podpisano kontrakt. - Zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, w superlatywach mówił o nim trener Mirosław Kowalik. Szybko doszliśmy do porozumienia - mówi wiceprezes Suski.

Czałow właśnie skończył 16 lat, co uprawnia go do udziału w zawodach żużlowych rozgrywanych w Polsce. W poprzednim sezonie jeździł za to w ojczyźnie, zajął m.in. czwarte miejsce w silnie obsadzonych młodzieżowych indywidualnych mistrzostwach Rosji. Przed sezonem podpisał kontrakt ze Śląskiem Świętochłowice, ale ten klub... nie wystawia drużyny w lidze. Jest za to zapleczem dla grupy menedżerskiej Funny Team, w skład której wchodzi właśnie Czałow.

Poznańscy działacze zdecydowali się na wypożyczenie Rosjanina z dwóch powodów. Po pierwsze, ich juniorzy Maciej Fajfer i Piotr Świdziński są zbyt słabi na I ligę. A po drugie Czałow to łakomy kąsek na rynku transferowym. - Śledziliśmy wcześniej jego dokonania w Rosji i jesteśmy pewni, że to będzie duże wzmocnienie. Liczymy, że w trzech swoich wyścigach wywalczy nam 5-6 punktów - mówi Suski. W ostatni weekend Czałow jeździł w towarzyskim turnieju w Ostrowie Wlkp. Spisał się przeciętnie - zajął dziewiąte miejsce, ale obsada zawodów była dobra, jechali w nich m.in. bracia Gomólscy, Tomasz Jędrzejak czy Robert Miśkowiak.

"Skorpiony" stać było na Rosjanina, bo koszty jego wypożyczenia pokrył sponsor - dawny prezes Widzewa Łódź i Lecha Poznań Jakub Andrzej Grajewski, który od lat wspomaga poznański klub żużlowy. - Czałow ma jeden w pełni sprawny i naprawdę szybki motocykl. Pieniądze, które dostał od nas przy podpisywaniu kontraktu, ma przeznaczyć na wyremontowanie i skompletowanie drugiej maszyny - mówi wiceprezes Lechmy. Młody Rosjanin ma zadebiutować w nowej drużynie w poniedziałkowym meczu z RKM ROW Rybnik.

Więcej o: