Jest nowy stadion i nowy system biletowy. Kiedy kupimy bilety na derby?

Koniec ze staniem w kolejkach, przynajmniej po to, aby kupić bilet na żużel w Gorzowie. Stal chce, aby jeszcze w nadchodzącym sezonie można było wszystkich formalności dopełnić przez internet.
Od zaraz wszystkich kolejek jeszcze nie uda się zlikwidować, bo na razie - od kwietnia - po zrobieniu zakupów na stronie internetowej www.stal.kupbilety.pl, wydrukujemy sobie tylko voucher na wejściówkę, którą dopiero przed konkretną imprezą wymienimy w kasie na bilet. Nie wiadomo też jak ostatecznie będzie z wejściami na całkowicie zmodernizowany stadion. Wcześniej tzw. kołowrotków brakowało i dalej - o zgrozo! - podobno z drożnością nie ma być najlepiej.

Karnet na 72 godziny

Jako pierwsze w internecie pojawiły się karnety, już także na zupełnie nową trybunę na pierwszym wirażu. Wystarczy wejść na stronę, zalogować się do systemu, wybrać miejsce i dokonać rezerwacji. - Za karnety jeszcze nie płacimy, a rezerwujemy na 72 godziny - wyjaśnił wiceprezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - W tym czasie z wydrukiem trzeba przyjść wyłącznie do siedziby klubu na stadionie i tam dopełnić wszystkich formalności. Jeśli czas rezerwacji się skończy to miejsce w systemie zostaje uwolnione.

Karnety na wysoką trybunę kosztują 400 i 300 zł, a na trybunę niską - 300 i 220 zł. Ich posiadacze od 11 kwietnia będą mogli kupić po preferencyjnych cenach bilety na kupione przez miasto imprezy - finał Drużynowego Pucharu Świata (16 lipca) oraz Grand Prix (8 października).

Po przebudowaniu stadionu klub kibica Stali przenosi się na trybunę wysoką, do sektora nr 60, a dla fanów gości będą udostępnione miejsca na górze i dole, tradycyjnie na drugim wirażu, oddzielone specjalną strefą buforową.

Derby od 11 kwietnia

Prawdziwa rewolucja czeka kibiców, którzy chcą oglądać ligę w Gorzowie, od kwietnia. Obok formy tradycyjnej, w prima aprilis - i to wcale nie jest żart - ruszy internetowa sprzedaż biletów na zaplanowany na 10 kwietnia mecz ekstraklasy z Włókniarzem Częstochowa. Od tego momentu karty wstępu będziemy już kupować, a nie tylko rezerwować. 11 kwietnia pojawią się w internecie wejściówki na wszystkie pozostałe pojedynki ligowe w sezonie, zaplanowane na gorzowskim stadionie. Już więc wtedy będzie można nabyć bilet np. na derby z Falubazem Zielona Góra - 8 maja. - Zaczynamy od voucherów, które trzeba wymienić w kasie na bilety - stwierdził Zmora. - Będziemy się wszyscy wspólnie edukować, sprawdzać jak to zadziała. Chcemy jednak dojść do momentu, w którym sprawy związane z nabyciem biletu w całości załatwimy w domu.

Otwarcie stadionu 8 kwietnia

Trwają jeszcze rozmowy w jaki sposób będzie można wejść na uroczyste otwarcie stadionu im. Edwarda Jancarza, które planowane jest na piątek 8 kwietnia na godz. 18.30. Jest propozycja, aby darmowym wstępem było zalogowanie się na stronę internetową, gdzie będzie można kupić bilety na Stal. W ten sposób przy okazji zostanie przetestowany system. Ten pomysł ma jednak również wielu oponentów, bo nie wszyscy kibice żużla są przecież biegli w sprawach internetowych. - Otwarcie będzie połączone z prezentacją drużyny na sezon 2011 - zapowiada rzecznik Stali Daniel Siczyński. - Warto przyjść, bo efektów specjalnych, które są przygotowywane, Gorzów jeszcze nigdy nie widział.