Sport.pl

Menedżer Kryjom? Unibax zdecydowanie zaprzecza

Coraz głośniej mówi się o tym, że dotychczasowy dyrektor Unii Leszno Sławomir Kryjom zostanie menedżerem toruńskiego Unibaksu.
Takie informacje podawały już portale internetowe, według serwisu Sportowefakty.pl informowała o tym również "jedna z bydgoskich gazet".

Kryjom przed dekadę był jednym z twórców potęgi Unii, która w tym czasie stała się jedną z najlepszych ekip Ekstraligi.

Pytany przez Sportowefakty.pl Kryjom o możliwości przenosin do Torunia stwierdził: - Po raz kolejny dowiaduję się od pana o rewelacjach na mój temat. Nic mi na ten temat nie wiadomo. Jestem w tej chwili na urlopie.

Kilkanaście dni temu Kryjom przekazał szefowi Unii Józefowi Dworakowskiemu, że kończy pracę w klubie. Nie chce oficjalnie powiedzieć z jakiego powodu. Mówi się o nim również w kontekście kilku innych klubów poszukujących menedżerów.

Prezes Unibaksu Wojciech Stępniewski zaprzecza, by Kryjom miał zostać pracownikiem toruńskiego klubu. Zarząd brązowych medalistów Ekstraligi koncentruje się teraz na planach marketingowych - zimą Unibax chce przeprowadzić serię akcji, które wzbudzą zainteresowanie kibiców.

Jan Ząbik, trener torunian nie ma wątpliwości - w klubie potrzebny jest menedżer, z którym współpracowałby przy budowaniu i prowadzeniu zespołu Unibaksu. - Zajęć i obowiązków jest mnóstwo, więc trzeba się tą robotą podzielić - mówi.

Wśród kandydatów do objęcia funkcji, z której zrezygnował Jacek Gajewski wymienia się - oprócz Kryjoma - także Roberta Sawinę i Mirosława Kowalika.